«Зараз непрості часи війни, але Господь і далі є з нами»,— Владика Венедикт під час екуменічного молебню

20141121_144849В п’ятницю, 21 листопада, в рамках відзначення Дня Гідності та Свободи біля пам’ятника Т.Шевченку на проспекті Свободи у Львові відбувся екуменічний молебень за долю України. Участь у молитві взяли представники різних конфесій міста. Очолив молебень владика Венедикт, єпископ-помічник Львівської архиєпархії УГКЦ і закликав львів’ян шанувати та цінувати власну свободу і гідність.

«Ми маємо велику радість – людську вартість, людську гідність. Ще коли людина була грішна, Господь подарував їй вічність. І що б ми не чинили, нам прощають. Але Господь не може змусити людину бути доброю. Та Він дарував кожному з нас свободу вибирати. Погляньмо на наше життя: ми завжди вибираємо то краще, то гірше, то вдало, то невдало. Але свобода — це найбільший дар, яку людина отримала тут на землі. І її ніхто не може в нас забрати. Ми знаємо, що коли людину хочуть покарати, то її позбавляють свободи. А в цій свободі — гідність бути дитиною Божою, бути сином чи донькою і бути гідним Царства Небесного» – переконаний владика Венедикт.

«І якщо свобода та гідність будуть в наших серцях, в нашій свідомості, в нашій душі, то, незважаючи на те, які обставини — суспільні чи політичні будуть відбуватися, усе добре, що в нас всередині, вийде назовні… Звичайно, зараз непрості часи війни, але Господь, що давав нам ці переміни протягом цілого року, і далі є з нами» – додав владика.

Участь у молитві та відзначенні  Дня Гідності і Свободи взяли представники духовенства, міський голова Львова Андрій Садовий, громадські та студентські організації і активісти львівського Євромайдану.

20141121_151903“Коли мене спитали, як ми у Львові будемо святкувати, я відповів: ми будемо молитися. Ми молитимемось за душі наших українців, які загинули упродовж всього року. Ми молитимемось за те, щоб ніколи більше такої біди не було на нашій землі, щоб наша Україна знову була в тій цілісності, яку дав нам Бог. Ми молитимемось за розум наших політиків – щоб вони думали не про власні амбіції, а були разом, і чесно, жертовно робили те, що можуть зробити. Ми просимо Господа Бога, щоб він тримав під опікою нашу державу, і дав нам усім мудрості і Божої ласки.

Дякую всім, хто сьогодні прийшов сюди для молитви та розмови. Ми живемо в історичний момент – будується наша держава. Вона будується дуже важко, дуже складно. Народжується в муках. Але вона є і буде. Держава не надається і не передається. Вона відвойовується у важкій боротьбі, яка триває до сьогодні” – наголосив Андрій Садовий.