Священик Львівської архиєпархії УГКЦ здобув науковий ступінь доктора богослов’я

fmrrjwУ Люблінському Католицькому Університеті, о. Тарас Боровець, священик Львівської архиєпархії УГКЦ здобув науковий ступінь доктора теології за спеціальністю – фундаментальна теологія, спеціалізація – релігієзнавство. Захист дисертації на тему: «Звичаї, обряди і вірування Різдвяного періоду у регіонах Надсяння і Бойківщини Львівської області в Україні у ХІХ і ХХ столітті» відбувся 14 червня 2016 року.

Довідка

Отець Тарас Боровець народився 28 серпня 1974 року у м. Львові. По завершенні навчання у школі у 1991-1992 рр. працював на заводі телевізійної техніки. У 1992 р. вступив до Львівської духовної семінарії Святого Духа УГКЦ, яку  заувершив у 1997 році.

11 жовтня 1998 р. на свято прп. Харитона і В’ячеслава в храмі св. Івана Богослова у с. Суховоля був рукоположений у сан диякона – владикою Юліяном (Гбуром), Єпископом-помічником Львівським. 20 травня 1999 році у храмі Вознесіння Господнього (Знесіння) м. Львова Блаженнішим Любомиром, Єпископом-помічником Львівським був рукоположений у сан священика. У тому ж році був скерований до священичого служіння у парафії Преображення ГНІХ (м. Львові, вул. Краківській, 21), де продовжує виконувати уряд сотрудника.

2000-2002 роках, навчався на факультеті теології Люблінського Католицького Університету (Республіка Польща), за спеціальністю теологія, у 2001 році, здобув ступінь магістра та вступив на докторські студії того ж університету. У 2002 році здобув ліценціат в галузі фундаментальної теології.

Впродовж 2003-2005 працював викладачем релігієзнавства  на заочній формі навчання Львівського Національного Університету ім.. Івана Франка, на факультеті економіки. З 2004 року викладає у Львівському Медичному Інституті, дисципліни: релігієзнавство, основи християнської етики, по даний час. З 2012 року викладає релігієзнавство у Львівській Духовній Семінарії.

17 жовтня 2005 році іменований цензором Львівської Архиєпархії Української Греко-Католицької Церкви.

У 2014 році вступив на третій рік докторських студій Люблінського Католицького Університету Івана Павла ІІ (Республіка Польща). 14 червня 2016 року на відділі теології, спеціальності фундаментальна теологія, спеціалізації релігієзнавство – захистив дисертацію на тему: «Звичаї, обряди і вірування Різдвяного періоду у регіонах Надсяння і Бойківщини Львівської області в Україні у ХІХ і ХХ столітті» та отримав науковий ступінь доктора теології.

Видання:

Навчально-методичний посібник з «Релігієзнавства» та «Філософії релігій» для студентів стоматологічного, фармацевтичного та медичного факультетів І і ІІ курсів, а також для студентів спеціальностей права, психології і економіки ІІ курсу, Львів 2008 р.

Навчально-методичний посібник для студентів з вивчення дисципліни «Релігієзнавство», 3 частини, Львів 2012 р.

Одружений,  разом із дружиною виховують доньку.

Джерело: «УГКЦ. Львівська Архиєпархія».