Священики УГКЦ посперечались через фільм «Dzidzio Контрабас»

1435794 (1)Священики Української Греко-Католицької Церкви висловили протилежні думки щодо фільму «Dzidzio Контрабас». Нагадаємо, що за сюжетом головні герої фільму видають себе за священників, щоб безперешкодно перевезти через кордон контрабанду.

Священик УГКЦ Андрій Кащук написав на своїй сторінці у Facebook, що такі зображення паплюжать образ священнослужителів.

«Коли актор переодягається в одяг священика, то він автоматично символізує Ісуса Христа… Як можна зневажати Господа підозрілою компанією, насмішками, перетинанням з контрабандою кордону, блюзнірською “молитвою” і використанням Божого храму для безбожних зйомків? Коли хтось насміхається з священослужителя, то насміхається автоматично з його “начальника”. Закон такий», – написав він.

Керівник відділу душпастирства УГКЦ спорту отець Олег Кобель навпаки закликав колег подивитись кіно.

«Нічого крамольного для християн я не побачив. Це зайвий раз доводить, що трейлер фільму не дає повної картини про фільм. І тільки те, що ми побачили акторів в підрясниках у смішному амплуа, не робить цей фільм якимсь крамольним чи вульгарним. Ми не побачили акторів в священичих ризах, нічого такого, що залишило б негативний посмак. Навіть “ходіння по лезу” я не побачив. Тому тим моїм друзям священикам, які висловлюють свій відкритий протест проти фільму, хочу порадити подивитися, щоб не вийшло класичне “нє чітал, но асуждаю”. Раджу подивитися не для того, щоб щось у ньому шукати, а просто від душі посміятися. Там митники можуть висувати претензії, а не ми, священики. Подивитися на себе збоку ні для кого не буває зайвим», – написав він у своєму блозі.

Фільм «Dzidzio Контрабас» після першого вікенду прокату став лідером з касових зборів та заробив майже ₴8 млн.

Джерело: https://zaxid.net/