Свята Родина з Назарету : непопулярні акценти для популяризації

presv-rodyСьогодні, 8 січня, вже у другий день Різдвяних свят ми по-особливому замислюємось над прикладом Пресвятого Сімейства, адже Церква пропонує окремо вшанувати  нам Богородицю та Обручника Йосифа. Різдво – особливе свято для кожного християнина. В цей день починається найвеличніша історія людства, історія спасіння і любові, надії та милосердя. Бог приходить до нас, щоб відкупити від гріхів. Приходить маленьким дитятком у лоно сім’ї. Всемогутній, Він віддає себе у руки земного Батька та Матері, показує нам досконалий взірець християнської  родини.

Пресвята Марія та Святий Йосиф Обручник були покликані стати родиною для маленького Ісусика. Ми знаємо, що у своєму подружньому житті, зазнали багато випробувань та труднощів. Чи легко було Йосифу прийняти на віру непорочне зачаття Марії? Чи легко було  встояти їм під тиском норм тогочасного суспільства,  долати випробування та небезпеки? Мабуть, ні. Але у всіх своїх вчинках Марія та Йосиф керувалися настановами Божими, ніколи не піддавали сумніву Його волю. Покірно, без нарікань долали перешкоди на своєму шляху, бо з Ними був Бог, у кожному подиху і рішенні. І завжди, у всіх поневіряннях і труднощах, в Святій Родині панувала любов, вірність, повага та злагода. Син Божий прийшов до нас у сім’ї теслі, бідній стаєнці й сьогодні, щоб завітати у наші родини, не вимагає від нас розкошів та високих посад.  Чи змінилося щось за останні дві тисячі років? Чи життя Святої Родини й надалі не є універсальною запорукою сімейного щастя, запорукою щасливого життя?

Але все рідше ми прислухаємося до порад Святого Подружжя. В сучасному світі сім’я стоїть на шляху великих випробувань і все частіше розглядається як архаїчний інститут, якому не місце у ХХІ столітті. Хто ці безликі «гендери» та «партнери»? Де батько і де мати? На що проміняли дитячий сміх прихильники «чайлдфрі»?  Сказати «прощай» сьогодні легше, ніж «вибач», а зруйнувати простіше, ніж зберегти. Випробування стають нездоланними перешкодами, а турбота за рідних – непосильним тягарем. Не всім щастить прийти у цей світ в сім’ї і зростати в ній, але всі ми маємо можливість створити та зберегти її, прийняти в неї Ісуса, оберігати Його та зробити центром нашого життя, як це колись зробили Йосиф та Марія.

Наталя Петик