Свято-Покровський кафедральний собор УПЦ КП відзначає 25-ліття відкриття. Розклад богослужінь

У п’ятницю, 4 грудня, виповнюється 25 років від часу, коли Свято-Покровський собор на вул. Грушевського був переданий у користування православній громаді Львова. З цієї нагоди у храмі відбудеться ряд богослужінь.

40343763

Четвер, 3 грудня (сьогодні)

18.00 год. – Всенічне бдіння за участі владики Димитрія, митрополита Львівського і Сокальського УПЦ КП.

П’ятниця, 4 грудня

8.00 – Святкова Літургія

10.00 – Святкова Літургія

18.00 – Акафист

Довідка:

Храм заснований у 1694 році як частина монастирського комплексу ордену Тринітаріїв. Собор був осередком ченців, що рятували з турецької неволі християн. У ХІХ ст. був парафіяльним католицьким костелом і осередком ордену єзуїтів. А після Другої Світової війни у 1947 був відкритий радянською владою як перша православна парафія у місті. Після 1961 року церкву передали під книгосховище університетській бібліотеці. А з 1990 року став православним кафедральним собором у Львові. За час своєї історії храм змінив кілька посвят і статусів. Спочатку був монастирським храмом св.. Миколая чудотворця, пізніше отримав назву св.. архистратига Михаїла. Сьогодні ж храм перебуває під Покровом пресвятої Богородиці. 4 грудня 1990 року у Покровському соборі, одразу після відкриття, відбулася перша Літургія, яку очолив митрополит Львівський і Сокальський Андрій (Горак).

Редакція сайту “Духовна велич Львова” вітає духівників та парафіян Свято-Покровського кафедрального собору. Бажаємо міцності у вірі, мужності,  незламності духу та Господньої ласки на подальшу плідну працю.