Синод Єпископів УГКЦ 2017 року 125-ліття з дня народження патріарха Йосифа Сліпого Владики Постійного Синоду УГКЦ проаналізували стан виконання рішень Синоду 2017 року та обговорили головну тему Синоду 2018 року

postijnyj_synod2017Цими днями у Львові, у Патріаршому домі, під проводом Отця і Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава триває чергова Сесія Постійного Синоду. Окрім Глави УГКЦ, у синодальних засіданнях беруть участь владики: Євген (Попович), Архиєпископ і Митрополит Перемишльсько-Варшавський, Борис (Ґудзяк), Єпарх єпархії Святого Володимира в Парижі, Богдан (Данило), Єпарх єпархії Святого Йосафата у Пармі (США), Теодор (Мартинюк), Єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівської архиєпархії, та Богдан (Дзюрах), Секретар Синоду Єпископів УГКЦ.

Синодальні отці вже заслухали звіт Патріаршої літургійної комісії про стан виконання рішень минулого Синоду Єпископів УГКЦ, головною темою якого було літургійне і молитовне життя в УГКЦ. Владика Венедикт (Алексійчук), голова Комісії, повідомив про опрацювання душпастирських пропозицій задля оживлення літургійного і молитовного життя на різних рівнях. Ці пропозиції були представлені на зустрічі єпархіальних координаторів програми «Жива парафія – місце зустрічі з живим Христом», яка відбувалася нещодавно в Іспанії, та незабаром будуть передані священикам УГКЦ в Україні і на поселеннях.

Окрім цього, Постійний Синод присвятив багато уваги підготовці Синоду Єпископів УГКЦ 2018 року, головна тема якого «Боже Слово і катехизація». За підготовку головної теми відповідає робоча група на чолі з владикою Петром (Стасюком) та владикою Давидом (Мотюком), у тісній співпраці з Патріаршою катехитичною комісією. Заступник голови цієї Комісії с. Луїза Цюпа, СНДМ, узяла участь в синодальних засіданнях і детально розказала про перебіг підготовки головної теми.

Члени Постійного Синоду висловили свої пропозиції щодо тем, які варто розвинути в доповідях, та зробили конкретні доручення щодо подальшої підготовки головної теми. Важливими питаннями, які, на думку синодальних отців, мають бути представлені на черговому Синоді, є стан катехитичного служіння в УГКЦ, рецепція Катехизму УГКЦ «Христос – наша Пасха», адресати катехитичного служіння Церкви, роль священнослужителів і християнських родин в процесі катехизації, а також розвиток біблійного апостоляту в УГКЦ.

За традицією, Постійний Синод розглядав також звіти про діяльність різних виконавчих структур Патріаршої курії. Цього разу про свою роботу синодальним отцям детально прозвітували: Патріарша комісія у справах монашества [голова – владика Михайло (Бубній)], та Патріарша катехbтична комісія [голова – владика Петро (Стасюк)]. Значну увагу Постійний Синод присвятив також аналізові реалізації душпастирської програми «Жива парафія», про що звітувала hобоча група під проводом владики Кена (Новаківського).

Відповідаючи на виклики сьогодення, Постійний Синод детально обговорив стан і перспективи розвитку військового капеланства, про що єпископів проінформував о. Любомир Яворський, заступник керівника Департаменту військового капеланства УГКЦ.

Джерело: Департамент інформації УГКЦ