«Тільки Христос може місце нашого страху наповнити пасхальною радістю», – владика Володимир у неділю мироносиць

Сьогодні ми святкуємо неділю мироносиць. У читанні з Євангелії бачимо, що мироносиці – це жінки, які думали не так як всі, хоч, як люди, мали страх.  Про це сказав владика Володимир, єпископ-помічник Львівської архиєпархії УГКЦ у відео-зверненні на ютуб-каналі Архикатедрального собору св. Юра. 

Своє слово владика Володимир розпочав такими словами: «людське життя складається зі зустрічей. Під час карантину ми є спраглі зі зустрічами з певними особами. Хоч ми людей можемо чути і бачити онлайн. Але ми не можемо їх діткнути чи обійняти, а чи подивитися їм в очі. Багато людей ставить собі питання яким буде світ далі.  Щиру кажучи бачимо, що люди бояться майбутнього. Так важливо вміти аналізувати події і не йти за течією суспільства. Кажуть, що не вартує йти за натовпом, бо він може виявитися похоронною процесією», – зауважив єпископ.

За його словами, сьогодні євангелист Матей розповідає про особливу зустріч. Під час якої,  великодній ангел сповіщає жінкам про Христове воскресіння. Цією звісткою вони спішать поділитися з апостолами.

«У Євангелії дуже чітко вказано, що жінки поверталися зі свого пасхального паломництва зі страхом і великою радістю. Отже серця жінок наповнили подвійні почуття: страх і радість», – наголосив проповідник.

«Дорогою їх зустрічає Ісус Христос. Він не ставить їм жодних питань, бо знає ціль і мету їхньої подорожі.  Проте Він їм каже: радуйтеся і не бійтеся. Тобто відповідає на їхні почуття: утверджує в радості, а страх забирає. Тим самим місце страху наповнює почуттям великої радості, – додав він.

«Чи це означає, що життя у великодній час є бестурботним і не має відтінку страху?», – запитує єпископ-помічник Львівської архиєпархії.

«Зустріч Христа з жінками-мироносицями дає нам відповідь на це запитання. Бо так важливо відчувати присутність Христа, який каже: не бійтеся! Лише Він може місце нашого страху наповнити своєю пасхальною радістю», – переконаний владика Володимир.