Томос про автокефалію Православної церкви України зможе побачити кожен

Томос про автокефалію об’єднаної Православної Церкви України виставлять у трапезному храмі Софійського собору (Малій Софії) 7 січня. Усі охочі зможуть його побачити після  Різдвяної Літургії, яку очолить  Предстоятель Помісної Церкви України Митрополит Епіфаній.

11


Богослужіння митрополита Епіфанія розпочнеться о 10:00 7 січня. Під час літургії у Софії Київській вже буде томос — документ, який Епіфаній 6 січня отримає від Константинопольського патріарха.

У церкві попереджають, що вхід до головного собору Святої Софії буде обмежений під час літургії. Однак молитву транслюватимуть на екрані на Софійській площі.

Після богослужіння томос виставлять у Малій Софії, де кожен зможе його побачити в будь-який день з 8:00 до 18:00. Вхід до трапезного храму вільний.

Вселенський патріарх 5 січня 2019 року офіційно підпише Томос про автокефалію Української православної церкви.

15 грудня на Об’єднавчому соборі в Києві створили Православну церкву України. Предстоятелем Української помісної православної церкви обрали митрополита Переяславського та Білоцерківського Епіфанія, представника УПЦ КП.

 Очільник Православної церкви України поїде до Константинополя (Стамбул) та 6 січня отримає від Вселенського патріарха Варфоломія томос — грамоту про створення єдиної автокефальної церкви в Україні. Таким чином, процедуру отримання церковної незалежності буде завершено.

Помісна церква — це об’єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави та зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.

Джерело: https://hromadske.ua