Топ-5 документальних фільмів про Патріарха Йосипа Сліпого, які варто переглянути вже сьогодні

Сьогодні, 7 вересня 2020 року, чергові роковини смерті Патріарха Йосипа Сліпого. Пропонуємо до Вашої уваги, документальні фільми, присвячені, непересічній постаті цього українця.

  1. «Справа «Рифи». 

У соціальній мережі YouTube у відкритому доступі опубліковано документальний фільм про патріарха Йосиса Сліпого «Справа «Рифи». 

Фільм «Справа «Рифи» охоплює період з 1939 по 1963 роки та розкриває невідомі широкому загалу обставини арешту, ув’язнення та звільнення Йосифа Сліпого. 

 

2.  “Йосип Сліпий: Молитва за Україну”

У фільмі записано десятки живих свідчень священиків, владик, які були близькими друзями Патріарха Йосифа Сліпого, працювали поруч із ним у Римі, а також віднайдено та відреставровано унікальні документальні відеоматеріали 60-80-их років, що переносять глядача у часи життя Патріарха Йосифа.

3. “Блаженніший”.

“Блаженніший” – це стрічка із майже двох годин спогадів найближчих людей Патріарха та масив досі не бачених відео й зйомок із домашніх архівів.

Щоби нині  донести до сучасників життя Патріарха Йосипа,  режисерка Олена Мошинська зняла дві документальні стрічки про життя Патріарха , над якими працювала чотири роки.

4.Незламний пастир. Терни і зірки Йосипа Сліпого.

 Ця документальна короткометражна стрічка не стільки про біографію Йосифа Сліпого, як про його мужність і великі діла, через які можна побачити і зрозуміти усю велич Патріарха.

Фільм складається з трьох частин. Перша частина розповідає про дитячі та юнацькі роки майбутнього Глави Української Греко-Католицької Церкви, освіту, священичі та митрополичі свячення, професійні здобутки. Багато уваги звернено на його перебування в тюремному ув’язненні, адже це 18 років його життя: каторжних робіт у Сибірі, заслання, табори, поновні ув’язнення. Вісімнадцять років, які сам Йосиф Сліпий називав втраченими, хоча він невпинно працював і в той період: таємно відправляв богослужіння, писав листи, послання і висвячував священиків.

«Це були втрачені найкращі 18 років мого життя, коли я ще міг служити в повноті своїх сил. А так не мав я змоги нормально працювати. Це були страшні часи, і дай Боже, щоби ніколи не повертались. Замість того, щоби я працював як митрополит, мене били, опльовували, руки ламали, ноги мені перемерзли, а я мусів думати про виживання», — згадував митрополит Йосиф.

У фільмі «Незламний пастир» також розповідається про тих, хто посприяв звільненню священнослужителя з тюрми.

5.”Люди свободи. Йосип Сліпий”.

Ролик створений каналом UA:Перший та Українським інститутом національної пам’яті у рамках проекту “Люди Свободи” до 25-ї річниці відновлення незалежності України.