Топ-5 найкращих фільмів сучасності про віру, покаяння і любов, які варто побачити перед Великоднем

У “Кіноклубі Олега Яськіва” опублікували список найкращих фільмів про пошук віри , які варто подивитися кожному. Це кінострічки, які спонукають задуматися глибше над власною вірою та місцем релігійного життя у щоденності людини ХХІ століття.

ОБ’ЯВЛЕННЯ (режисер Ксав’є Джаннолі, Франція, 2018)
 
Фільм підіймає складну тему віри сучасної європейської людини і проектує її у досить ризикованому ракурсі. Розповідає про історію процесу новочасного об’явлення Діви Марії, яке зійшло на молоду дівчину з французької провінції. Перевірку правдивості цієї справи на запрошення Ватиканської комісії розслідує військовий журналіст, який щойно повернувся з Близького Сходу, де втратив свого найближчого друга.
Фільм провокує дискусію про роль церкви у сучасному світі як соціальної та духовної інституції, яка, як і цивілізація, сьогодні також переживає кризу. Але важливішим є те, що він стимулює глибокі роздуми над проблемами персональної віри та морального портрету сучасної людини.
 
ГОЛГОФА (режисер Джон МакДона, Ірландія-Великобританія, 2013)
 
Чесне бажання розкрити таємниці людської душі робить фільм персональним сповідальником. А ідеально відтворена візуально-акустична атмосфера сучасної Ірландії, реалістичний сюжет, бездоганна фактура персонажів не дозволяє йому перетворитись у моралізаторство та догматизм. Історія священника, який очікує на власне вбивство і має на це сім днів, набуває символічності універсальної притчі про любов і ненависть, помсту і прощення, доброту і байдужість.
Усі персонажі – такі ж, що оточують нас у повсякденні, різні у силі своєї доброти і схожі у грішній природі. Фільм проникає у приховані шари людської душі, байдуже проминаючи суєтність та марнославство цивілізації успіху, якою вважає себе сучасна Європа.
 
ШЛЯХ (режисер Еміліо Естевез, США-Іспанія, 2010)
 
Захоплююче road-movie, позбавлене мелодраматизму чи штампів, про людей з різними життєвими історіями, які наважились на найважливішу у житті подорож – пройти caminо de Santiago, або дорогу паломників.
Це зворушливий фільм про наше життя, про наших сучасників, з різних країн, з різних поколінь, з різними причинами пройти свій шлях. Сюжет фільму делікатно зв’язує життєві історії в одну вервицю, водночас відкриваючи красиві краєвиди Піренеїв, спокій середньовічних містечок, природність старовинних звичаїв, особливості етнічних відмінностей чи принади національної кухні. З героями ми відкриваємо Європу по-новому – з духовними місцями, спільними нічлігами, з добрими зустрічними, готовими допомогти та зрозуміти.

 

ТІЛО ХРИСТОВЕ (режисер Ян Комаса, Польща, 2019)

Один з найсміливіших фільмів останніх років, які досліджують силу віри сучасної людини. Історія хлопця з кримінальним минулим, який волею випадку та підміни стає священником у віддаленому гірському селі. Поступово йому відкривається мудрість та сила Божа, яка дозволяє йому по-справжньому служити заплутаним у власних гріхах людям.
 
ПРИЧАСТЯ (режисер Інгмар Бергман, Швеція, 1962)
Бездоганний за художньою формою та змістом фільм, який залишає на руках стійкий запах, але такий рідний як у новонародженої дитини, яку притуляєш до чола у молитві за її щасливу долю. А ще – у наш самовпевнений час – це погляд надії, звернений до невидимого Бога.
Сумнів, страх, страждання, любов, смерть наповнюють простір фільму. Але лейтмотивом звучить ідея, що людина без віри втрачає свою природу, і, відповідно, сенс. Тема віри розкрита чесно, без жодних компромісів і спрощень. В основі кризи цивілізації лежить криза віри. Усе решта – війни, деградація моралі, ослаблення культури, технологічний занепад – лише наслідок результату стосунків людини з внутрішнім духовним світом, який побудований на вірі. Вірі у Бога, у людину, у кохання, дружбу, людяність.