ТОП-5 нових серіалів, у яких «експлуатують» образ Бога

dracula-thОстаннім часом на телеекранах з’явилось багато популярних, з претензією стати культовими, серіалів, у яких у жартівливий, алегоричний спосіб «експлуатують» образ Бога, диявола, ангелів, біблійні історії тощо. Мова йде не про мегапопулярний серіал «Надприродне», у якому автори ще якось намагаються покликатись на класику, а про сучасні проекти. Звісно, якоїсь особливої духовної загрози у цих проектах немає, проте часом такі безневинні ігри із сакральними речами викликають підозри. Все ж, вирішувати глядачам. Пропонуємо рейтинг нових закордонних серіалів, які по-своєму інтерпретують питання віри.

  1. «Проповідник» (англ. «Preacher», 2016)

dominic-cooper-preacherЦе американський телесеріал, виробництвом якого займаються Сет Роген і Еван Голдберг на замовлення телеканалу «AMC». Загалом ця історія – інтерпретація відомих коміксів. Головний герой  Джессі Кастер, проповідник із Техасу, об’єднується з могутнім створінням, що втекло з небес. Він, а також його колишня Тюліп й ірландський вампір Кессіді, разом відправляються в подорож, щоб в буквальному сенсі знайти Бога. Сюжет серіалу – доволі саркастичний, і, звісно, не має нічого спільного із важливими релігійними моментами, проте багатьох глядачів може образити таке не зовсім серйозне ставлення до духовних питань.

2. «На південь від пекла» (англ. «South of Hell», 2015)

south-of-hell (1)Це драматичний надприродний телесеріал з елементами жахів, головну роль в якому виконала Міна Суварі  (знаменита за роллю у оскароносній кінострічці «Краса по-американськи»). Прем’єра серіалу відбулася на телеканалі WE tv 27 листопада 2015 року. Сюжет серіалу доволі моторошний.  Чарльстон, Південна Кароліна – невловиме багатолике місто, в якому живе чарівна Марія Абаскал, 30-річна мисливиця на демонів, яка заробляє собі цим на життя. Марія досвідчена і безстрашна у полюванні на пекельних створінб. Як і ті, на кого вона полює, Марія веде безперервну боротьбу зі своїм власним демоном – Абігейл, – яка живе в ній, харчуючись злом, яке Марія виганяє з інших. Марія і Абігейл ділять на двох одну душу і долю, але оскільки Марія відчайдушно намагається взяти верх над Абігейл, їй треба дізнатися, на що здатна Абігейл, щоб залишитися її частиною.

https://www.youtube.com/watch?v=4uSkDNW_KeE

3. «Деміен» (англ. «Damien», 2016)

damien-bradley-james-imageТелесеріал виробництва «A&E», заснований на серії містичних трилерів «Омен» (англ. «The Omen»). Зйомки серіалу каналом «Lifetime» схвалили 25 серпня 2014 р., але 29 квітня 2015 р. було оголошено, що прем’єра відбудеться 7 березня 2016 р. на каналі «A&E». А вже 20 травня 2016р. проект був закритий каналом через низькі рейтинги. Сюжет такий: історія присвячена дорослому життю Деміена Торна – тридцятирічного фотографа, який забув про своє сатанинське минуле, ставши звичайною людиною. Проте Енн Ратлідж, яка все життя захищала Деміена, допоможе йому вивільнити свою сутність Антихриста.

4. «Костянтин» (англ. «Constantine», 2015)

konstantin-2-sezon-kogda-vyydetАмериканський телесеріал каналу «NBC», заснований на серії коміксів. Прем’єра серіалу відбулася ще 24 жовтня 2014 р. Сюжет серіалу зосереджений на долі екзорциста Джона Костянтина, який, борючись зі своїми минулими гріхами, так само намагається захистити людство від диявольської загрози. Серіал закрили після 1 сезону в 2015 році.

5. «Дракула» (англ. «Dracula», 2014)

69278062Це американсько-британський телесеріал в жанрі жахів і драми, заснований на романі «Дракула» Брема Стокера. Творцем серіалу є Коул Хеддон. Прем’єра серіалу відбулася ще 25 жовтня 2013 р. на телеканалі «NBC». 10 травня 2014 р. серіал закрили після 1 сезону. Сюжет: Дракула приїжджає до Лондона, видаючи себе за американського підприємця, який планує розвивати сучасну науку у вікторіанському суспільстві. Насправді Дракула прагне помститися тим, хто зрадив його століттями раніше. Коли Дракула починає здійснювати свій план, він безнадійно закохується в жінку, яка може бути реінкарнацією його покійної дружини.

Підготувала Лідія Батіг