Цієї неділі у Львові відкриють пам’ятник священику та авторові державного гімну України о. Михайлу Вербицькому

1377445_1403452У неділю, 27 грудня, у Львові відкриють та освятять пам’ятник авторові гімну України о. Михайлу Вербицькому. Початок о 13.00 год.

Його вже встановили 21 грудня на розі вулиць Бандери-Чупринки-Вербицького. Пам’ятник має висоту 2,9 метра. Композиція складається з бронзової скульптури постаті о. Михайла Вербицького та гранітної стели, на якій вирізьблені ноти мелодії українського гімну. Авторами пам’ятника є Володимир і Андрій Сухорські. Його виготовили та встановили за доброчинні пожертви.

Замовником на проектування, виготовлення та встановлення пам’ятника є Львівське суспільно-культурне товариство «Надсяння». Для координації дій, пов’язаних зі спорудженням пам’ятника, створили громадський комітет, співголовами якого є громадські діячі Ігор Калинець і Тетяна Крушельницька.

Нагадаємо, у 2013 році на кращу концептуальну ідею пам’ятника провели Всеукраїнський відкритий конкурс, на який подали 21 конкурсний проект. Його виграли брати Володимир і Андрій Сухорські. Скульптори також є авторами пам’ятника Тарасу Шевченкові та Юрію Змієборцю у Львові.

Встановлення пам’ятника о. Михайлові Вербицькому приурочують 200-річчю від дня його народження. 2015 рік на Львівщині був визнаний роком композитора.

о.Михайло Вербицький провів у Львові 13 років свого життя, тут він закінчив гімназію та навчався у Львівській греко-католицькій духовній семінарії.

За матеріалами: zaxid.net