Цієї суботи в УГКЦ молитовно вшанують пам’ять дітей, які загинули в абортах

У другу суботу Великого посту в Українській Греко-Католицькій Церкві молитовно згадують дітей, які згинули через аборти. З цієї нагоди  Комісія УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров’я УГКЦ опублікувала звернення. 

Цьогоріч – як ніколи – день пам’яті дітей, які загинули внаслідок аборту, ми молитовно обходимо другу суботу Великого посту в цілком унікальних – від слова «жахливих» – умовах.
Адже війна накладає свою страшну печать на і без того моторошну дійсність, якою є навмисне вбивство невинних.
Трагедію і біль утрати своїх дітей риданням власних сердець і стогоном власних душ переживають сьогодні навіть ті, хто вже давно, від багатьох десятиліть, забув трепет буття «тієї, яка породила».
Силою обставин ми поставлені нині в необхідність застанови над страшним гріхом аборту, котрий впродовж цих останніх кількох десятків років в особливий спосіб терзав нашу українську землю, як, напевне, жодну іншу територію земної кулі.
Хто знає, – і одного дня нам відкриє це Вічність, – чи не ця безсоромна і смертоносна реальність довготривалого забуття людиною Божих заповідей з боку багатьох наших співвітчизників, при мовчазному потуранні іншої частини нашого громадянського суспільства, і стала справжньою причиною сьогоднішніх наших нещасть.
Тому від уже навіть не скропленої, але наскрізь просякнутої кров’ю своїх синів і дочок української землі піднесімо сьогодні до Бога щиру молитву покаяння і перепрошення за жахіття каїнового гріха, який за часи нашої державної незалежності нашими ж руками стер з лиця землі декілька десятків мільйонів ще навіть не народжених українців, і нехай сльози нашого болю Божою силою стануть для нас сльозами очищення – заради нашої великої і остаточної людської перемоги у цьому і «тому, що приходить», житті!
У мирній єктенії:
– За всіх, від віку убієнних руками власних батьків, дітей української землі, яким поминання сьогодні звершуємо, Господеві помолімся.
– Щоби Господь їхніми молитвами подав усім нам прощення гріхів і возсіяв над нашим краєм мирним й чистим небом, Господеві помолімся.
В сугубій єктенії:
– Ще молимось, щоби Всемилостивий Господь припинив всіляке кровопролиття на нашій землі, перемінивши прокляття її у прийманні невинної крові на спрагу спасенного Божого Слова. Молимось Тобі, Господи, скоро вислухай, і милостиво помилуй.