Цього року продовжаться ремонтні роботи у церкві св. Миколая

175У Львові відновлюють сакральні споруди. Минулого року розпочалися ремонтно-реставраційні роботи з реставрації однієї з найстаріших церков міста – церкви св. Миколая, (вул. Б.Хмельницького, 28). Як повідомили в управлінні охорони історичного середовища ЛМР, цього року роботи продовжаться.

«Минулого року ми розпочали ремонтно-реставраційні роботи у церкві Миколая. Цього року роботи продовжаться. Зокрема, проектом передбачено заміну покриття даху на мідне. Ці роботи виконали минулого року. Також передбачено проведення гідроізоляції стін фундаменту і благоустрій території. За спонсорські кошти минулого року були відновлені хрести», – розповіла Лілія Онищенко, начальник управління охорони історичного середовища ЛМР.

Як повідомив голова Галицької районної адміністрації, на час проведення ремонтних робіт було вимкнено підсвітку храму.

«Храм підсвітили кілька років тому. На час ремонтних робіт підсвітку було вимкнено. Зараз храм підсвічується. Два світильники, які були несправні, замінить ЛКП «Львівсвітло». Очевидно, що під час продовження робіт підсвітка знову може бути вимкнена», – розповів Андрій Зозуля, голова Галицької районної адміністрації.

Нагадаємо, церква Миколая є однією з двох найдавніших церков міста. Точна дата будівництва храму невідома, однак, за деякими джерелами, у 1300 році храм уже був збудований.

Церква збудована у традиціях давньоукраїнської архітектури. Грубі стіни збудовані із блоків тесаного каменю. На жаль, на сьогодні верхні частини втрачені і не дають повної уяви про первісний вигляд храму. Церква ґрунтовно перебудовувалась у XVII – на поч. XIX ст., постраждала під час пожежі 1783 р. У 1924-1935 роках під час реставрації було розкрито первісну білокам’яну кладку нижньої частини стін.

У 2016 році виготовлено проектно-кошторисну документацію для проведення ремонтних робіт. Вартість ПКД – 128,01 тис. грн. Відповідно, у 2017 р розпочалися ремонтні роботи з реставрації храму. Роботи проводила підрядна організація КП «Центр Комплекс».

На реставраційні роботи церкви св. Миколая цього року виділили з міського бюджету майже 3,5 млн грн.

Джерело: сайт ЛМР