Цитати Богдана Ступки про життя, любов та Україну

22 липня, 10 років тому, відійшов у засвіти легендарний актор Богдан Ступка. Згадаймо його влучні слова, які будуть особливо актуальними сьогодні. Цитати підібрали на сайті Радіо Люкс.

Про життя

Хай кажуть, що хочуть, а я живу, як живу.

Життя дуже коротке, щоб прокидатися вранці з наріканнями. Так що любіть тих, хто відноситься до вас з повагою, пробачайте тим, хто не правий, і знайте, що все в цім світі швидко минає…

Я вчу молодих людей, як себе морально поводити в житті. Я не вчу їх грати, тому що цього навчити неможливо. Я вчу, як їм бути, працювати, зрештою, жити.

Господу Богу все добре вдалося – і народження людини, і юність, і зрілість. А ось старість – ні. Ідеш вулицею, а ноги підкошуються. І думаєш: ще недавно бігав, куди все поділося? Адже в людині тільки тіло старіє, а душа залишається молодою.

Роби справу чесно, з душею – і твоє до тебе прийде… Але це не означає, що вже завтра з’являться золоті гори.

Якщо повіриш в те, що кожен твій крок на сцені – велике мистецтво, то це вже катастрофа! Тільки сумнів дає прогрес.

Усе наше життя – суцільна імпровізація, а значить, все наше життя – це джаз.

Радію сонцю, дощу, так, так … А ось життю? Життя, воно до заходу рухається… Нецікаво. Що за радість — наближатися до смерті й піти в інший світ?! Все вдалося: народження, дитинство, юність, зрілість, а от старість не вдалася. Хвороби, зморшки з’являються, сили вже не ті. Яка радість?

Шекспір сказав: “Світ — театр і ми всі в ньому актори”. А Сковорода ще доповнив, сказав: “І кожен грає ту роль, на яку його поставили”. Я думаю, це правильно.

Мені завжди говорили: “Не хвалися, що ти це зробив. Ти — просто провідник ідей, які дали тобі батьки і Господь Бог. Якщо у тебе є здібності, ти не маєш це закопати. І ніколи не будь гордим”.

Богдан Ступка - цитати - фото 522235

 

 
Про любов

Брехня – це кінець довірі. Кінець довіри – це кінець любові. Не брешіть людям, яких ви любите.

Не закохуйся в обличчя,
не закохуйся в вбрання,
а закохуйся в ту душу,
що потрібна для життя!
Бо краса – це сон зрадливий,
раз присниться та й нема.
А душа – це все на світі,
що потрібно для життя.

Любите женщину всегда – она одна всему причина!
Ведь без нее ты лишь мужик…
И только рядом с ней – мужчина!

Треба постійно бути закоханим. Не тільки в жінку, не тільки в каштан, не тільки в місто. У все, що є у житті, треба бути закоханим. І треба радіти. Треба навчитися радіти.

Мужики дуже люблять перевдягатися, більше, ніж жінки. Візьміть історію костюма, і ви побачите, чого для себе тільки мужики не придумували! Мужики як півні, тільки б перед жінками крутитися.

Богдан Ступка - цитати про життя, жінок і любов - фото 522237

Богдан Ступка – цитати про життя, жінок і любов

 

Про Україну та українців

Мрією мого життя було, щоб українська культура стала відома в усьому світі. Мрії повинні здійснюватися, і я щасливий, що маю можливість сприяти цьому.

Український глядач – найкращий глядач у світі, і його вдячність і оплески є кращою нагородою для акторів і меценатів. Ми – громадяни однієї країни, і обов’язок кожного – зберегти її культурне багатство.

Ми – громадяни однієї країни, і обов’язок кожного – зберегти її культурне багатство.

Головне, що варто розуміти українцю, – це те, що він унікальний, тому що вільний!

Джерело: Радіо Люкс