У Архикатедральному Соборі св. Юра відзначили храмовий празник. ФОТО

Сьогодні, 6 травня 2021 року, у Архикатедральному Соборі св. Юра відзначили храмовий празник. Архиєрейську Божественну Літургію очолив Митрополит Львівський Ігор у співслужінні із єпископом-помічником Львівської Архиєпархії Преосвященним Владикою Володимиром, із куріальним єпископом  Києво-Галицького Верховного Архиєпископа  Преосвященним Владикою Степаном, єпископом-помічником Сокальсько-Жовківської єпархії Преосвященним Владикою Петром, єпископом Мельбурнської єпархії святих апостолів Петра і Павла Преосвященним Владикою Миколою.  Під час моління також співлужив собор священників Львівської Архиєпархії УГКЦ.

Долучилися до спільної молитви міський голова Львова Андрій Садовий, а також директор департаменту “Адміністрація міського голови”, Євген Бойко.

У слові до присутніх Преосвященний Владика Микола підкреслив, що у нашому щоденному житті дуже багато метафоричних “зміїв”, які сучасна людина покликана долати: це і пандемія коронавірусу, і війна, і щоденні гріхи. Однак, саме взоруючись на приклад Юрія Змієборця, який  є покровителем міста Лева, здолаємо непрості виклики сучасності:

“Святого Юрія часто називають Змієборцем, що можна побачити на численних іконах, де він на коні перемагає змія. Коли поглянути на сторінки Святого Писання, то змія не асоціюється ні з чим добрим, а асоціюється з дияволом. Ще з першої Книги Буття зауважуємо диявола у вигляді змія, який підступно спокушає наших прародичів у Едемському Саді. Ми не можемо бути наївними перед обличчям зла. Маємо бути свідомими не лише у світі доброї волі, але й волі, яка протистоїть добру. Саме тому, Христос навчає своїх учнів: будьте мудрі як змії і прості як голубки. На жаль, сьогодні є багато “зміїв”, які пожирають наших людей. Перш за все, це великий змій війни, який вже забрав тисячі нащих військових на Сході України, яким підступним може бути змій алкоголю, проституції, наркотиків, який нині пожирає дуже багато наших людей.  Сьогодні, як ніколи, нам потрібно святих Юріїв, щоб списом вбивати цих всіх зміїв. Приклад св. Юрія Переможця заохочує всіх нас сміливо виходити на боротьбу із цим хитрим і підступним змієм. Просімо у Великомученика Юрія сьогодні заступництва для наших військових, допомоги у боротьбі із пристрастями, щоб він допомагав нам сокрушити голови невидимих зміїв, якими є  наші власні гріхи”. 

Митрополит Львівський УГКЦ Високопреосвященний Владика Ігор заликав помолитися за усіх єпископів,  священнослужителів. які особисто долучилися до відзначення празника, а також подякував кожному, хто у непрості часи пандемії, все ж долучається до спільної молитви. Також Владика почесними грамотами відзначив деяких представників духовенства та мирян, які своєю щоденною працею вкладають внесок у розвиток Львівської Архиєпархії.

Опісля, усі присутні вийшли на подвір’я Собору, де було звершено святкове водосвяття.