У Архикатедральному Соборі Святого Юра дякували Богу за прожитий рік – рік Митрополита Андрея

q0Ajv4В переддень Нового Року, Митрополит Львівський Ігор у співслужінні із Преосвященнішим владикою Венедиктом, дякували Богу за прожитий рік.

Молитва подяки була звершена за участю священнослужителів Львівської Архиєпархії, працівників Курії та мирян, які чисельно зібралися на Літургію.

Під час Літургії, слово виголосив владика Венедикт, який наголосив на тому, що кожен із нас є багатий, для того, щоб творити добро не лише протягом дня, але впровдож усього нашого земного життя. Владика закликав підсумувати ці дари, які кожен отримав від Господа і бути готовими й надалі ставати творцями добра.

Рік, що минає, був особливим для Церкви, адже вшановувала 150-ччя з дня уродин Праведного митрополита Андрея. Головою Координаційної ради УГКЦ з відзначення Року митрополита Андрея Шептицького був обраний Митрополит Ігор.

Відзначення цієї дати охопило не лише всеукраїнський, але і міжнародний рівень. Серед подій можемо відзначити відкриття і посвячення музею праведного митрополита Андрея Шептицького у с. Прилбичі (Яворівського р-н, Львівська обл.);  прем’єра ораторії Мирослава Волинського «Я тебе кличу» у Львівському національному академічному театрі опери та балету ім. Соломії Крушельницької. Лібрето Анни Волинської.

Відбулося відкриття виставки «На пошану Основнику»; молитовна хода вулицями Львова «За мир і Божу мудрість для українського народу»; вперше з’явилася книжка для дітей про Андрея Шептицького “Шептицький від А до Я”, яку видало “Видавництво Старого Лева” і яку оформила творча майстерня “Аґрафка” (Романа Романишин та Андрій Лесів).

Варто пригадати міжнародні наукові конференції, симпозіуми присвячені правденому Андрею. Особливої уваги заслуговує Міжнародний симпозіум до 150-річчя від дня народження митрополита Андрея Шептицького, організаторами, якого були:  Львівська Митрополія УГКЦ, Філософсько-богословський факультет УКУ, Гуманітарний факультет УКУ, Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою, Національний університет «Львівська політехніка», Інститут Андрея Шептицького (Канада), Інститут екуменічних студій УКУ, Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького, Фундація «Андрей», Львівський музей історії релігії, Центральний державний архів зарубіжної україніки, Центральний державний історичний архів України.

А одним із найбільш знакових моментів цього ювілейного року були – реконструкція площі Святого Юра та встановлення пам’ятника праведному Митрополиту Андрею у Львові.

Додамо, що вже завтра, 1 січня 2016 року о 10.00 год., у Соборі Юра, буде звершена Літургія з нагоди початку Нового Року.

За матеріалами: www.ugcc.lviv.ua