У Брюховичах відбулися реколекції для єпископів РКЦ та УГКЦ

rekolekЗ 27 до 30 листопада у реколекційному центрі Львівської архиєпархії УГКЦ у Брюховичах тривають спільні реколекції Конференції Римо-Католицьких єпископів України, Синоду Української Греко-Католицької Церкви, а також Мукачівської єпархії ГКЦ. Духовні науки проводить отець Джермано Марані, ТІ із Рима. Участь у днях віднови бере також Апостольський Нунцій в Україні Архієпископ Клаудіо Гуджеротті.

Єпископи спільно роздумують над тим, як відкривати обличчя Бога, а особливо через зустріч з іншими людьми.

«Реколекціоніст заохочує нас побачити своє життя і заглибитись у стосунки з Ісусом Христом, який довірив нам, єпископам свою Церкву. І отець-реколекціоніст допомагає нам, щоби ми свою справу добре виконували, ще більше уподібнюючись до Ісуса Христа за прикладами святих: Матері Терези, Адама Хмельовського, Максиміліана Кольбе і інших, кого ми згадуємо під час конференцій», – розповів Львівський Митрополит РКЦ Архієпископ Мечислав Мокшицький.

Учасники реколекцій дуже схвально оцінюють потребу таких реколекцій, коли католицькі єпископи можуть хоча би один раз в рік зустрітись всі разом – для молитви та спілкування, аналізу та планування спільної роботи.

«Спільні реколекції – це іспит сумління, відновлення глибокого сопричастя, яке є між нами і Богом, а відтак між нами, братами. Коли католицькі єпископи двох обрядів, латинського та візантійського, разом роблять свій іспит сумління перед Богом, разом своє сопричастя з Богом і ближнім, ми тоді обновляємось і відчуваємо, що ми є одною єдиною Церквою, одною родиною, хоча живемо у різних традиціях», – поділився Предстоятель Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав.

Завершаться реколекції 30 листопада братньою зустріччю, під час якої єпископи обговорять поточні питання, актуальні для Греко-Католицької та Римо-Католицької Церкви в Україні.

Джерело: Прес-служба Львівської Архидієцезії РКЦ