У четвер у Львові відбудеться загальноміське освячення води

0020_vodohrescha_stanchakУ четвер, 19 січня 2017 року, о 13.30 год., на площі Ринок, розпочнеться традиційний щорічний загальноміський чин освячення води, який цьогоріч згідно із графіком відбудеться за вірменською традицією. Однак, участь у молитві візьмуть представники всіх християнських конфесій міста.

«Вірменський чин Йорданського водосвяття суттєво відрізняється від візантійського, себто, у львівському контексті – від того чину, який служиться в усіх українських Церквах. Таке освячення води за особливим, вірменським чином відбудеться у Львові вже вдруге (вперше було 5 чи 6 років тому), оскільки настала черга Вірменської Церкви очолити традиційне загальноміське водосвяття. В загальних рисах обряд складатиметься з трьох частин: перша частина – вірменська; друга частина – візантійська (введена задля представників українських Церков); третя частина – знову вірменська», – зазначив Андрій Шкраб’юк, протопсалт Вірменської Апостольської Церкви у Львові, працівник Українського Католицького Університету.

«Свято Богоявлення Господа нашого Ісуса Христа, коли ми маємо міжконфесійну молитву, під час якої представники усіх християнських Церков Львова освячують йорданську воду, – це особливий досвід спільного моління разом, свідчення єдності, адже знаємо, що в Богоявлінні нам явився Господь Бог – у своїй повноті, у Трійці. Цього року це моління буде надзвичайно цікаве, тому що з нами будуть молитись наші браття з Вірменської Апостольської Церкви, і тому можна буде почути вірменські піснеспіви і побачити таку форму, в якій відбувається освячення йорданської води у цій Церкві. Водночас й представники нашої ієрархії та інших християнських конфесій міста будуть брати участь у спільній молитві», – о. Павло Дроздяк, капелан Львівської міської ради.

Справді, загальноміське освячення води представниками різних конфесій на площі Ринок вже стало доброю традицією, яка єднає усіх львів’ян та гостей міста. Ми маємо можливість спільно пережити свято Богоявлення та відчути радість і особливу святість цього дня. Після освячення кожен зможе набрати воду зі спеціально облаштованого резервуару.

Запрошуємо львів’ян та гостей міста долучатись до спільного заходу!

Нагадуємо, що 19 січня 2017 року з 13:15 год. буде змінено графік руху трамваїв через площу Ринок. Про зміни у русі транспорту повідомлять згодом.