У День прапора на Личаківському кладовищі помолились за загиблих Героїв

14067965_1005973342853871_5715040555257089996_oСьогодні, 23 серпня 2016 року, біля Меморіалу воїнам УГА, на Личаківськом кладовищі, відбулось поминальне віче. Опісля на полі почесних поховань №76 священики різних конфесій міста  відслужили панахиду за Героями. До спільної молитви приєднались міський голова Львова Андрій Садовий, керівництво міста і області, родичі загиблих  Героїв, львів’яни.

«Коли втрачаєш батька, сина, чоловіка, брата – це  найбільша втрата, яка може бути у житті. Ти починаєш прокручувати, а що ти міг зробити, щоб цього не сталося. Лікує час. Лишаються рубці, і вони болять. У 2014 році власне тут ми вирішили провести День Прапора, День Незалежності. Власне тут, де є наші Герої. Тоді плакали дорослі. Минулого року плакали діти. Цього року щемить серце і ниє душа.

25 років тому народилася наша Держава. Після тяжких мук поневолень повстала з колін, і ми думали, що це на все життя, і вже все зроблено, і все само собою потім буде йти тільки на краще. Два роки назад ми ледь не втратили нашу Маму, нашу Батьківщину. Ми були на межі, коли країна, ослаблена корупцією, неякісним управлінням, була легкою здобиччю. І власне тоді, у цей час, ваші сини, чоловіки, пішли захищати Неньку. Їх нема, а ми живі. Вони віддали своє життя, щоби жили ми. І ми з вами повинні, усвідомлюючи це, робити усе від нас залежне, щоби ця їхня добра гідна дія була продовжена нашою працею. Це дуже непросто – робити добре свою роботу. Але це кожен з нас може це робити на тому місці, де він є. Я хочу сьогодні схилити голову перед всіма нашими Героями і перед вами: ви наші Герої», – зазначив у своєму зверненні до родичів загиблих Героїв міський голова Львова Андрій Садовий.

Також до присутніх звернувся єпископ-помічник Львівської Архиєпархії УГКЦ Владика Володимир (Груца): «Тут є люди, які своєю кров’ю пишуть рядки книги сучасної історії України. Сьогодні приклад їхнього життя промовляє до нас. Хочу поділитися думкою Митрополита Андрея Шептицького, який каже, що “служба любові не знає лаврів. Не поривами одної хвилини, лише безупинним напруженням і безупинними жертвами аж до крові і смерті многих поколінь двигається народ. І легше часами кров пролляти в одній хвилині ентузіазму, ніж довгі літа з трудом сповнювати обов’язки і двигати тяготу дня і жар сонця, і злобу людей, і ненависть ворогів, і брак довір’я своїх, і недостачу помочі від найближчих, і серед такої праці аж до кінця виконувати своє завдання, не чекаючи лаврів перед перемогою, ані винагороди перед заслугою”. І це є, водночас, заповіт Митрополита Андрея, який перехрещується свідоцтвом життя тих наших Героїв, які своїм прикладом промовляють до нас».

Джерело: сайт Львівської міської ради

Фото: Валентина Евтушок