У Гарнізонному храмі Львова реставрують фрески XVIII століття

У Гарнізонному храмі свв. апп. Петра і Павла тривають реставраційні роботи у святилищі храму, під час яких фахівці відновлюють старовинні фрески XVIII століття. Щодня над їх порятунком працюють науковці з України та Польщі.

За цей час вдалося дізнатися багато цікавих речей з історії будівлі, а саме що двічі були замальовані оригінальні розписи, зроблені Екштайнами у 1740-х рр.

Цікавим фактом є також те, що у Гарнізонний храм у XX столітті двічі потрапляли снаряди під час різних боїв, які пробивали склепіння, але не розривалися. Вперше це відбулось у 1919 році, про що є надпис у лівій частині склепіння храму (можна помітити легеньке пунктування місця потрапляння снаряду), другий раз під час ІІ Світової війни (знак залишився над святилищем храму).

Реставраційні роботи у Гарнізонному храмі ведуться під керівництвом професора Краківської академії мистецтв ім. Я. Матейка – Павла Білінського. Щодня над порятунком фресок тут працюють науковці з України та Польщі. Перший етап цих реставраційний робіт (консервація та реставрація стінопису, 325 м2) планують завершити орієнтовно у жовтні 2017 року.

Минулорічний етап рятувальних реставраційних робіт отримав фінансування з джерел Європейського Союзу, Міністерства культури та національної спадщини Польщі (понад 200 000 PLN),  а ще з пожертв парафіян, туристів та поодиноких жертводавців (150 000 грн.). За ці кошти вдалось взяти в оренду риштування, провести значну частину консерваційних робіт у святилищі.

За матеріалами: www.kapelanstvo.info