У Гарнізонному храмі молились за військових, які загинули в зоні АТО

Молитва5Вчора, 9 листопада, у Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла відбулась поминальна молитва-панахида за участю сімей військовослужбовців, які загинули в зоні АТО. У заході взяли участь понад 30 сімей загиблих воїнів-учасників АТО. Панахиду очолив преосвященіший владика Венедикт, єпископ-помічник Львівської архиєпархії УГКЦ, у співслужінні з військовими капеланами. Після молитви квартет Львівського оперного театру виконав кілька музичних творів.

«Наша молитва – це щось унікальне і особливе. Сьогодні ми зустрічаємось з Богом у непростій ситуації, коли згадуємо молодих, які відали своє життя, боронячи те, що ми з вами можемо стояти і молитись. Господь каже, що нема більшої любові, ніж віддати своє життя за ближнього. Багато речей відбулось, яких ми навіть не очікували. Хто міг подумати, що за цей рік стільки всього змінилось у нашій державі, у нашій свідомості» – наголосив владика Венедикт.

«Смуток, скорбота, біль, розпач близьких – батьків, братів, сестер, жінок, чоловіків – не є легким. Коли помирає хтось, хто для нас близький, – це не легко нам зрозуміти і сприйняти. Саме у такий час приходить питання «чому»? Відповіді на це питання не існує. Бог знає, коли людина найбільше готова з ним зустрітись. Бог забрав ваших рідних, бо вони були готові зустрітись з ним. Вони мають з чим стати перед Богом, бо були готові віддати своє життя за ближніх. Завдяки їхній смерті ми живемо», – зазначив єпископ-помічник Львівської архиєпархії УГКЦ.

Спільна молитва організована у рамках роботи Центру допомоги сім’ям загиблих в АТО, що діє при ГО «Розвиток громади», та Центру Військового Капеланства ЛА УГКЦ. Повідомляє прес-служба ЛМР.

«Кажуть, Господь забирає найкращих. Ми маємо Небесну Сотню, має Небесну Тисячу. Вони наші сучасні великомученики, на яких будуть вчитись нові покоління. Ця держава має право на існування, якщо така кількість молоді може піднятись і її захищати. Пишайтесь ними, бо вони наші новітні Герої. Вони на нас дивляться з небес. Звіряйте свої вчинки по них. Вони – ангели, світлі, 20-літні люди, які кинули престижні виші, престижні роботи, кинули свої родини з маленькими чи ненародженими дітьми», – зазначив представник родини військовослужбовця.

«Сьогодні нас об’єднує великий біль та спільна молитва за наших воїнів – Героїв України. Пам’ятаючи їх, ми повинні йти далі і підтримувати один одного, усвідомлюючи, що жертва наших воїнів є безцінна – це життя, яке вони поклали за кожного з нас, щоб ми зуміли своє життя належно прожити та побудувати світ миру і поваги», – зазначає отець Степан Сус, головний військовий капелан Львівської архиєпархії УГКЦ.