У Гарнізонному храмі презентували книгу та ювілейну монету до 10-ліття відновлення святині (ФОТО)

5 грудня 2021 року, у Гарнізонному храмі св.ап. Петра і Павла Львівської Архиєпархії УГКЦ, продовжили святкові заходи до 10-річчя відновлення святині. Розпочав захід теперішній настоятель Гарнізонного храму св. ап. Петра і Павла, Голова Центру військового капеланства Львівської Архиєпархії УГКЦ отець Тарас Михальчук, який відзначив величезний вклад всіх меценатів, волонтерів, представників духовенства у відродженні святині.

З нагоди ювілею відбулася урочиста академія у музичному супроводі квінтету храму – «P&P».

Своїми спогадами про відкриття та відновлення храму поділився його колишній настоятель, сьогодні Преосвященніший Владика Степан Сус, який пригадав 2008 рік. Саме тоді він вперше переступив поріг святині, побачив величезне книгосховище і мав мрію вивезти книги, а храм відчинити для людей, для молитви і прослави Бога, що, зрештою, здійснилося у 2011 році. Опісля був важкий 2014 рік – початок Революції Гідності, війна на сході України, про що владика теж згадує із особливим сентиментом.

«Сподіваюся, що сьогодні розпочинається нова ера життя храму. Важливо, щоб у наступне десятиліття, реставруючи цю святиню, ми також реставрували людські душі. Сьогодні, коли маю можливість їздити різними країнами світу, відвідую чималу кількість храмів. Там є все – гарна реставрація, добрі умови, однак у тих церквах є сповідальниці, забиті цвяхами, гарні експонати, які оглядають туристи, але там ніхто не молиться. І ось оці наступні десять років маємо присвятити для того, щоб наш храм не став музеєм. Нехай кожен із нас докладе зусиль, щоб цей храм нашої душі, Гарнізонний храм, буде повний молитви», – наголосив Владика Степан.

Також відбулася презентація книги «Історія одного десятиліття» за авторством Олега Друздєва та представлення ювілейної монети із зображенням храму. Варто зазначити, що ювілейна монета номіналом 5 грн. вже з 1 грудня цього року є в обігу. На монеті зображено частину фасаду святині та частину центральної нави.

Упродовж урочистої академії виступили представники Національної академії сухопутних військ ім. Гетьмана Петра Сагайдачного, які вручили нагороди представникам духовенства Гарнізонного храму св.ап. Петра і Павла за наказом Міністра оборони України.

Важливо, що напередодні Дня Збройних Сил України ми ще відзначаємо День волонтера, тому чималою кількістю нагород були відзначені волонтери, меценати храму.

До почесних нагороджень військових капеланів та волонтерів храму, активних представників громадськості долучилися також представники Львівської облдержадміністрації та Львівської міської ради.

«Десять років – це наче і початок, проте водночас час традицій та випробувань. Хтось сюди приходить, щоб помолитися, подумати над певним рішенням, побути наодинці із собою. Впродовж цих десяти років відбулося чимало складних подій для нашої держави, зокрема розпочалася війна. Саме Гарнізонний храм став ключовим місцем, з якого в останню путь проводжаємо наших Героїв. Героїв, які з першої хвилини війни пішли захищати нашу державу. Відновлення храму – це більше, ніж подія, це феномен і певний напрямок для розвитку нашого міста. Сьогодні ми також дякуємо нашим волонтерам, ними захоплюється весь світ, адже саме вони допомагають всім нам захищати державу. Дякуємо вам!» – наголосив заступник міського голови з економічного розвитку Андрій Москаленко.

Нагадаємо, що вже завтра, 6 грудня, об 11:00 год., з нагоди урочистостей храму,  відбудеться Архиєрейська Літургія, яку очолять Високопреосвященніший Митрополит Львівський Ігор та Преосвященніший Владика Степан. Також цього дня відбудеться спецпогашення поштової марки АТ «Укрпошта».

Підготувала Юліана Лавриш

Фото – Романа Балука