У Гарнізонному храмі свв. апостолів Петра і Павла відзначили 9-річчя відкриття. ФОТО

Сьогодні, 6 грудня 2020 року, у Гарнізонному храмі свв. апостолів Петра і Павла відзначили 9-річчя від дня відкриття. Архиєрейську Божественну Літургію очолив Митрополит Львівський УГКЦ, Високопреосвященний Владика Ігор у співслужінні із куріальним єпископом Києво-Галицького Верховного Архиєпископа із титулярним осідком Зиґрісу Преосвященним Владикою Степаном та собором священників. 

“Сьогодні День Збройних Сил України, молимося у Гарнізонному храмі святих славних апостолів Петра і Павла нашого міста Львова. Цей храм ми отримали і благословили 6 грудня 2011 року. Був вівторк, гарний теплий день. Дякуючи міській владі, депутатам міста, військовим капеланам, тоді отцю Сусу, тепер його Преосвященству, командному складу Національної академії сухопутних військ храм вдалося відновити. Раніше тут зберігалося близько 3-х мільйонів книг”, – наголосив Митрополит Ігор. 

До Богослужіння долучилася чимала кількість військових, а також представники військового капеланства із-за кордону, студенство, волонтери. Взяв участь в урочистостях і заступник міського голови Львова з питань розвитку Андрій Москаленко.

У своєму слові до присутніх Преосвященний Владика Степан закцентував, що Гарнізонний храм у Львові постав ще до війни, а отже ми були духовно готові до нових викликів:

“Хочу сказати, що дуже приємно, що ми маємо Гарнізонний храм — місце молитви. Напевно, що справді – це великий Божий Дар. Боже Провидіння керувало нами всіма свого часу, тому що тепер, коли ми дивимося на ті 9 років, які є позаду, ми розуміємо, що Бог подарував нам вчасно цей храм, ще перед війною, перед анексією Криму, ми були готові духовно до того, щоби боротися з викликами, які були перед нами. І справді тут не одна військова душа відчула Бога, Божу присутність у своєму житті. І для нас як душпастирів, які хочуть робити добрі справи, це справді дуже приємно, що Бог нас так правильно і добре використовує для Його Царства, тут на землі”.

До відкриття Гарнізонного храму  9 років тому доклали зусилля духовенство, військові та громадськість міста.

“Високопреосвященніший Владико, хочемо щиро подякувати Вам сьогодні, що Ви очолили цю святкову Літургію. Спостерігаючи за нашим спілкуванням з Вами, ми чітко помітили, що у Вашому серці є окреме місце для захисників України, завжди бачимо, як Ви з трепетом ставитеся до всіх військовослужбовців, дякуємо, що постійно молитеся за нас як військових капеланів. Пригадую багатолітнього настоятеля цього храму, тепер Владику, Степана Суса у 2010 році, коли він вийшов від Вас із дорученням діяти на найвищому рівні, у всіх інстанціях, щоб ця святиня була відкрита. Цей документ, здається. нічого не означав, однак це був кредит довіри, він зберігається у нас у архіві, як щось дуже особливе. Дякуємо Богові, що Ваша мудрість у той час дозволила, аби ця святиня була відкрита”, – зазначив настоятель Гарнізонного храму свв. апостолів Петра і Павла о. Тарас Михальчук.

Відзнаками до Дня Збройних Сил України від Міністерства оборони нагородили, зокрема нагрудним Знаком “Знак пошани” Митрополита Львівського УГКЦ Високопреосвященного Владику Ігоря, а також настоятеля Гарнізонного храму свв. апостолів Петра і Павла о. Тараса Михальчука, Синкела у справах капеланства Львівської Архиєпархії УГКЦ о. Андрія Хомишина. 

Відзнакою Міністерства оборони України, медаллю за сприяння Збройним Силам України о. Андрія Сіданича. 

Почесною грамотою Міністерства оборони України нагородили Владику Степана Суса. о. Володимира Адамчука, о. Юрія Балуха, о. Мирона Горбового, о. Всеволода Семененка. Подякою Міністерства оборони України відзначили о. Михайла Білецького. 

Підготували Оксана Бабенко, Юліана Лавриш

Світлини – Оксани Бабенко