У Гарнізонному храмі урочисто відкрили відреставровані фрески (фото)

12.15.9У Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла ЛА УГКЦ завершилася реставрація фресок Франциска Григорія Екштайна, що тривала з 2015 року за участі міжнародної команди спеціалістів Академії мистецтв Кракова та Львова.

У п’ятницю, 15 грудня 2017 р., відбулася офіційна церемонія відкриття фресок склепіння вівтарної частини. Фрески були виконані 300 років тому. Вони – єдина робота цього маестро, що збереглася у Львові.

На фресках зображені 4 сторони світу, які представляють різні групи людей, що стоять довкола земної кулі. Ця алегористична ілюстрація є пов’язана із основним зображенням, виділеним в окрему раму «Святий Павло – Апостол Народів». Про це свідчить також надпис на латинській мові поруч з особою апостола, де говориться «Щоб ти ніс моє Ім’я перед народами та царями» (Діяння 9, 15).

Зараз відреставровано 360 квадратних метрів площі склепіння храму, вартість робіт склала 3 млн. гривень. Наступний етап реставрації запланований на 2018 рік.

Щира подяка реставраторам зі Львова та Кракова, а також усім меценатам та парафіянам храму, адже завдяки нашим спільним зусиллям можна знову побачити красу барокових картин та ефект ілюзіоністського малярства.

Джерело: Капеланство.info