У головному храмі Львівської митрополії УГКЦ відсвяткували престольний празник

AB7ujxСьогодні 6 травня 2015 року в Архикатедральному соборі Святого Юра відбулися урочистості з нагоди святкування престольного празника.

Розпочалося торжество Архиєрейською Божественною Літургією, яку очолив Високопреосвященний владика Ігор, Архиєпископ і Митрополит Львівський. Разом з ним молились: Преосвященний владика Венедикт, єпископ-помічник Львівської Архиєпархії, Преосвященний владика Ярослав, єпарх Самбірсько-Дрогобицький, Преосвященний владика Григорій, єпископ-помічник Самбірсько-Дрогобицької єпархії, Преосвященний владика Тарас, єпарх Стрийський, Преосвященний владика Богдан, єпископ-помічник Стрийської єпархії, Преосвященний владика Михаїл, єпарх Сокальський, духовенство Львівської митрополії, представники місцевої влади, численна парафіяльна спільнота та гості святкувань.

Під час Божественної Літургії владика Богдан, єпископ-помічник Стрийської єпархії виголосив проповідь. У своєму слові архиєрей наголосив на важливості і значенні Архикатедрального собору Святого Юра для вірних УГКЦ і всього українського суспільства. Єпископ також підкресив у соєму слові значимість слуги Божого Митрополита Андрея, особа якого тісно пов’язана з головним храмом Львівської митрополії.

Проповідник також застановив молільників над трагічними подіями в Україні і сучасними героями – захисниками Батьківщини. За словами владики Богдана, важливо зберігати традиції нашої Церкви та українського народу і віддавати їм належну шану.

Після завершення Божественної Літургії владика Ігор привітав усіх присутніх із цим світлим празником та уділив своє Архиєрейське благословення. Відтак на подвір’ї перед собором звершили водосвяття та відбулося окроплення вірних свяченою водою.

Додамо, що сьогодні, у День св. Юрія, престольний празник у Львові відзначають ще 2 храми: Свято-Георгіївський кафедральний храм УПЦ, а також храм Великомученика Георгія Побідоносця УПЦ КП.

За матеріалами: www.ugcc.lviv.ua