У храмі Блаженного Климентія Шептицького сьогодні прощалися з українським художником Богданом Сорокою (Фото)

DSC_0300Сьогодні, 15 квітня, львів’яни прощалися з відомим українським художником-графіком, автором кількох персональних виставок в Україні і світі Богданом Сорокою.

Заупокійне Богослужіння, яке очолив владика Йосиф Мілян, єпископ-помічник Київської архиєпархії УГКЦ, відбулося у храмі Блаженного Климентія Шептицького. Опісля поминальна процесія вирушила на Личаківське кладовище, де на полі № 59 відбувся чин похорону.

Нагадаємо 74-річний художник-графік Богдан Сорока помер 9 квітня у Польщі, де він тимчасово перебував на лікуванні.

Довідка:

Народився митець 2 вересня 1940 року в тюрмі на Лонцького у Львові. Там була ув’язнена його мати – Катерина Зарицька, член ОУН, зв’язкова провідника ОУН, командира УПА Романа Шухевича. Батьки Богдана Сороки понад 30 років перебували у сибірських таборах, тож митця виховували дідусь з бабусею.

Художник навчався у Львівській академії мистецтв, де працював до 2005 року. У радянський час родина митця була під постійним прицілом КДБ. Богдан Сорока належав до групи шістдесятників, товаришував із В’ячеславом Чорноволом, Ігорем та Іриною Калинцями, братами Горинями і згодом поповнив список митців, заборонених у СРСР.

Митець відомий циклами робіт: «Фольклорні мотиви», «Українська міфологія», «Емблеми та символи», «Страсті Христові», «Похід гномиків», «Купальські забави». Його графіка чорно-біла і кольорова.

Фото: Валентина Євтушок