У храмі Святого Онуфрія у Львові перепоховають останки першодрукаря Івана Федоровича

cerkva_onufrija_lvivУ четвер, 18 грудня, у Львові відбудеться захоронення останків Івана Федоровича у стіну храму Святого Онуфрія, що знаходиться на вулиці Б. Хмельницького.

Заходи розпочнуться о 10.00 год. із перевезення ракій з останками Івана Федоровича з приміщення музею мистецтва давньої української книги Львівської національної галереї мистецтв до храму Успіння Пресвятої Богородиці (вул. Руська), де об 11.00 год. відбудеться Панахида.

Процесія з останками Івана Федоровича пройде вулицями Львова о 12.00 год. за маршрутом: вул. Руська, вул. Підвальна, вул. Насипна, пл. Вічева, вул. Чорноморська, пл. Старий Ринок, вул. Б. Хмельницького.

У церкві монастиря Святого Онуфрія о 12.30 год. відбудеться чин панахиди після чого закладуть ракії з останками Івана Федоровича та памятної капсули у стіну храму монастиря Св. Онуфрія, а також буде встановлена надгробна плита Федоровича. Ця плита відновлена за рисунками Модеста Гриневецького (протоігумена, церковного діяча, богослова та історика, професора і ректора Львівського університету), який у свій час бачив цю плиту і замальовував її. Плита буде вмурована в те місце, де буде похований Федорович.

Крім того, спеціально до цієї події Фонд Бориса Возницького перевидав «Буквар», оригінал якого зберігається лише у Гарвардському університеті, та «Апостол» Федоровича. Видання уже представили на Форумі видавців у Львові. Ці книги розповсюджуватимуть безкоштовно: «Букварі» подарують школам, «Апостоли» – церквам.

Також, в часі заходу буде експонуватися факсимільна копія «Апостола» та «Букваря», які друкував Іван Федорович.

За матеріалами: osbm.lviv.ua