У хресній дорозі вулицями Львова взяли участь десятки тисяч містян (Фото, Відео)

Учора, 3 квітня, у Львові відбулася Хресна дорога. Цьогоріч до традиційної ходи долучилися декілька десятків тисяч львів’ян.

Хода розпочалась о 15.00 годині від храму св. Архистратига Михаїла,що на вулиці Винниченка, 22).

 

Особливістю цьогорічної ходи стало те, що в основу молитовних текстів було закладено життєпис блаженного священномученика о. Василя Величковського, багатолітнього в’язня радянського ГУЛАГу та місцеблюстителя підпільної Греко-Католицької Церкви в Україні. Під час ходи несли мощі та ікону блаженного.

мощі

Блаженний Василій Величковський був незаконно ув’язненим та пережив тюремний досвід і є покровителем в’язничного капеланства. Тож цьогоріч Хресна дорога – це співстраждання разом з усіма тими, хто незаконно ув’язнений в Україні чи поза її межами, хто страждає від неправдивих звинувачень і терпить за правду.

«Це жест солідарності з нашими військовослужбовцями та добровольцями, тими знаними й не знаними, які перебувають у полоні, солідарність з сім’ями і родинами тих осіб, які страждають від того, що їхні рідні, близькі чи знайомі – в ув’язненні. Ми як Церква і спільнота повинні допомогти відчути цим людям, що вони не самі, а з ними є Господь Бог, який завжди бореться за правду», – зазначив капелан ЛМР о. Павло Дроздяк.

Цього року процесійний маленький хрест несли представники молоді, сім’ї загиблих в зоні АТО, військовий капелан о. Степан Сус, поет-дисидент і політв’язень Ігор Калинець та голова Всеукраїнського Товариства політичних в’язнів і репресованих Петро Франко, представники спільноти «Оселя», Борис Мірус, який разом з блаженним Василієм Величковським відбував своє ув’язнення у Воркуті та Юрій Яценко, сучасний політв’язень зі Львова, який зміг повернутися додому після ув’язнення в Москві, Надія Кульчицька вдова генерала Кульчицького, люди, які займаються адаптацією переселенців та ін.

Моління завершилися на площі перед пам’ятником праведного митрополита Андрея Шептицького. Опісля мощі блаженного Василія Величковського, які несли під час хресної дороги виставили для почитання у соборі св. Юра.

За інформацією учасників, до ходи долучилися декілька десятків тисяч львів’ян. Тривала хресна дорога близько чотирьох годин. Zaxid.net пропонує переглянути, як це виглядало з висоти пташиного польоту.