У Хрестопоклонну неділю на Страдецькій горі відбулася масштабна Хресна дорога

19 березня 2023 року у відпустовому Марійському центрі Львівської Архиєпархії УГКЦ в с. Страдч відбулася Хресна дорога, в якій взяло участь близько 10 000 вірних. Про це повідомляє Львівська Архиєпархія УГКЦ.

Звершили молитву єпископ-помічник Львівської Архиєпархії УГКЦ Володимир та духовенство Львівської Архиєпархії. У богослуженні паломники пройшли відомою Хресною дорогою на схилах гори у Страдчі. Транслювало подію Живе Телебачення.

Участь у молитві за припинення війни та перемогу України взяло духовенство, чернецтво, численні вірні, багато з яких несли Хресною дорогою символічні хрести.

На завершення спільної молитви владика Володимир подякував усім, хто посвятив свій час і зусилля, щоб зійти на цю гору і об’єднатися у молитві до Господа. Прикладом для всіх є сама Пресвята Богородиця, Матір Спасителя. «Марія перейшла з Ним Хресну дорогу, Великодній ранок приніс вістку про те, що Ісус воскрес. Дякую всім вам за участь у Хресній дорозі. Дякую страдчанським душпастирям за мудру організацію» -підкреслив єпископ, уділячи вірним Архиєрейське благословення та повний відпуст.

Хресна дорога у Страдчі – відоме місце паломництва. Запровадив її у 1936 році тодішній парох села Страдч о. Микола Вояковський. Пізніше Папа Римський Пій ХІ своєю грамотою надав їй статусу Єрусалимської, тобто духовно прирівняна до шляху Христа у Єрусалимі. Тепер Хресна дорога в Страдчі має благословення повного відпусту.

Стації Хресної дороги розташовані на схилах Страдецької гори, на вершині якої побудована церква Успіння Пресвятої Богородиці. Це Марійський відпустовий центр, відомий протягом багатьох століть, що особливого значення набрав у ХХ столітті через постаті двох страдецьких новомучеників – священномученика Миколая та Володимира-співця. О. д-р Микола Конрад та дяк Володимир Прийма загинули від рук НКВС, коли ті відступали зі Страдчу у червні 1941 року. Беатифіковані під час візиту до України Папи Івана Павла ІІ 27 червня 2001 року. Цей день став днем мирянина, в який відбувається Всеукраїнська проща до Страдчу, а співець Володимир був проголошений покровитилем мирян. 

Фото: Львівська Архиєпархія УГКЦ