У Ісламському культурному центрі призупинили всі колективні заходи

Причина – карантин. Відтак, до 3 квітня у роботі Ісламського культурного центру імені Мухаммада Асада відбулися зміни. Призупинено всі колективні заходи (уроки, семінари), не буде й п’ятничної молитви (джума намазу). Трансляції молитов не здійснюватимуть, рекомендують прихожанам молитися вдома. Натомість, у онлайні можна буде переглядати духовні уроки. Про це повідомив імам Мурат Сулейманов з Ісламського культурного центру:

“Ми оперативно відреагували на рішення влади. І ми як громадяни України, які хвилюються за майбутнє, намагаємося запобігти кризовим епідеміологічним ситуаціям, тому вирішили зачинити Ісламський центр на карантин. Відтак у центрі ведеться зараз виключно адміністративна робота. Скасовано будь-які колетивні заходи: уроки, семінари, і також спільна п’ятнична молитва. Бо на неї понад 100 людей. Молитви онлайн не буде, бо у цій ситуації, віряни можуть молитися у своїх оселях. Втім уроки-онлайн це можливо, ми таке застосовували й раніше.Молитву радимо читати вдома упродовж всього карантину”.

Водночас імам Мурат закликає усіх людей, які перебувають на карантині, використовувати час з максимальною користю:

“Якщо це мусульмани, то у цей час варто більше читати сторінки Корану, якщо християни – Біблію, якщо юдеї, то Тору.  Тобто роздумувати над стихами, аятами, і замислюватися над цінностями родини,здоров’я, віри, шляхетності. Це дуже хороший шанс отримати корисну інформацію і практикувати свою віру.  Мусульманам я рекомендую читати Коран, згадувати Всевишнього Бога, тримати піст. І закликаю абсолютно усіх – утриматися від паніки! Паніка не корисна. Потрібно слухати лікарів, експертів, дотримуватися гігієни, мити руки, тримати порядок у помешканнях. Ми розуміємо, що те, що відбувається все з волі Всевишнього Бога”.

Водночас імам Мурат має дієві поради для багатодітних батьків, чиї родини теж перебувають в умовах карантину. Головне – набратися терпіння: 

“Це непросто, коли вдома одночасно перебувають багато дітей. Необхідно придумати цікаві ігри, розглянути ту чи іншу позицію, як ми можемо їх заохотити до виконання певних завдань, читати цікаві оповідання, змотивувати дітей до добрих вчинків. Дати дітям зрозуміти, що зараз є непроста ситуація і ми повинні бути духовно підготовленими.  Кожні батьки знають свою дитину, і що конкретно її зацікавить. Це також хороша нагода покращити стосунок з дітьми, це дуже добре. І звісно запастися терпінням. Адже це випробування від Всевишнього Бога і Він погляне, як ми перейдемо це випробування”.

Стежити за подіями із життя Ісламського культурного центру, Ви можете за посиланням