У каплиці ЛМР відкриють виставку «Скарбів княжої церкви св. Миколая у Львові»

У п’ятницю, 6 травня, у день Львова, в каплиці Львівської міської ради (каб. 116) представлять виставку сакрально-мистецьких речей найдавнішого храму Львова під назвою «Скарби княжої церкви св. Миколая у Львові». Початок о 14.00 год.

Серед експонатів для огляду виставлять: дві відреставровані скульптури ангелів з рококового вівтаря чи іконостасу другої половини XVIII ст., зображення ікон з найдавнішої у місті хоругви 1760-х рр. ( ікона св.. Миколая та Розп’яття з предстоячими) та копію давньої фрески «Король Данило».

Дерев’яні фігури ангелів XVIII ст. нещодавно знайдені у храмі св. Миколая на дзвіниці.  Ці унікальні зразки дерев’яної сакральної скульптури, порівнюють з найкращими мистецькими зразками цього періоду, що оздоблювала український храм.

«Загалом відомо не так багато українських церков, де збереглася б барокова та рококова скульптура тож знайдені скульптури набувають особливого значення. Добре заховані на дзвіниці церкви та виявлені нещодавно пам’ятки, які могли належати вівтарю, або іконостасу другої половини XVIII ст., завдяки праці співробітників Львівської філії Національного науково-дослідного реставраційного центру України, яку очолює Мирослав Откович, в оновленому вигляді постануть перед відвідувачами виставки» – зазначає Василь Кметь, дослідник історії храму, директор Наукової бібліотеки ЛНУ ім. Івана Франка.