У Карнеґі-Голі відсвяткують століття американської прем’єри українського «Щедрика»

4 грудня 2022 року концертом у Карнеґі-Голі в Нью-Йорку відсвяткують столітній ювілей прем’єрного виконання в Америці українського «Щедрика». Про це знаменитий концертний зал повідомив на своєму сайті.

Концертна програма включатиме крім  композиції-ювіляра й інші традиційні українські різдвяні пісні та сучасні хорові твори, які виконають Український дитячий хор «Щедрик», Український хор «Думка» (Нью-Йорк) та Українська капела бандуристів Північної Америки. Друга частина концерту буде присвячена українським творам, натхненним англійськими традиціями та американськими композиторами, пов’язаними з Україною. Вони прозвучать у виконанні хору «Трініті Вол-Стріт». А завершиться вечір світовою прем’єрою твору композитора Тревора Вестона на слова українського поета Сергія Жадана. 

Американська прем’єра «Щедрика» відбулася 5 жовтня 1922 року на концерті хору Олександра  Кошиця у нью-йоркському Карнеґі-Голі. Тепер знаменита концертна зала, де свого часу відбулися світові прем’єри найвідоміших симфонічних творів і яка вперше почула в Америці «Щедрика», знову стане свідком виконання цього твору, який в інтерпретації «Carrol of the bells» став одним із найяскравіших різдвяних символів в американській культурі, 

Захід організовує The Ukrainian Institute – Kyiv, Ukrainian Contemporary Music Festival & Razom