У Княжому храмі св. Миколая Чудотворця кілька днів перебуватиме Львівська чудотворна ікона Божої Матері Одигитрії

7ca68dc52a9842b64fd3ad27345d9ab7У Львові, у Княжому храмі св. Миколая Чудотворця УПЦ КП (вул. Богдана Хмельницького 28а), з 22 по 24 травня 2015 року буде перебувати список Львівської чудотворної ікони Божої Матері Одигитрії. З цієї нагоди у п’ятницю, 22 травня 2015 року, о 17.00 год. у храмі перед іконою буде звершуватись акафіст, який очолить митрополит Львівський і Сокальський УПЦ КП Димитрій.

Написана у давні часи (не пізніше кінця XV – першої третини XVI ст.) в православній традиції, ікона Пресвятої Богородиці сьогодні стала також символом духовної єдності християнської громади Львова. Адже 1534 р. вона була освячена для вівтаря латинського кафедрального собору, згодом була передана вірменській церкві. У ХХ ст. тривалий час вважалася втраченою, а її повернення до експозиції Галереї мистецтв знаменувало становлення новітньої традиції її вшанування. Саме ця особлива пошана, а також свідчення вірних про чудесну опіку Богородиці за молитвою перед образом, стали підставою для рішення церковної ієрархії, за ініціативою митрополита Димитрія, здійснити урочисте прославлення образу.

“Запрошуємо усіх львів’ян на спільну молитву до Пресвятої Богородиці перед Її Львівською іконою, за єдність українського народу та подолання усіх його ворогів видимих та невидимих. Як у давні часи Ярослав Мудрий поручав опіці Божої Матері столицю України, так і сьогодні просимо Її молитовного заступництва для нашого міста і всієї держави” – зазначають організатори на сайті храму.

Додамо, ще один спільний акафіст перед списком Львівської чудотворної ікони відбудеться у суботу, 23 травня 2015 року, о 16.00 год. у Княжому храмі св. Миколая.