У Константинополі почали розгяд звернення про надання Українській Церкві автокефального статусу

Константинопольська Церква приступила до розгляду звернення Верховної Ради України щодо надання Українській Церкві автокефального статусу.

5a529c42bc5981ba470612c1383307f7a6efa2b7Офіційний речник УПЦ Київського Патріархату архиєпископ Євстратій Зоря в своєму Facebook відзначає, що Священний Синод Константинопольського Патріархату, «розглянув заяву, подану Українським Парламентом Вселенського Патріарха про надання автокефального статусу Української Церкви, яка була передана відповідній Синодальній Комісії для належного вивчення». За словами владики Євстратія, це «очікуване рішення, яке формалізує подальшу роботу над питанням визнання автокефалії».

328943_325456827475472_1144830634_oЗаступник голови Відділу зовнішніх церковних відносин УПЦ протоієрей Микола Данилевич у своєму Facebook відзначає, що рішення Константинополя є «гідним варіантом відповіді такій серйозній структурі як Верховна Рада України». Він уточнює, що в тексті прес-релізу рішення Синоду Константинопольського Патріархату йдеться про «надання автокефального статусу Церкві України», тобто без прив’язки до конкретної конфесії.

Спікер ВЗЦЗ УПЦ вважає, що «Константинополю важливо бути в цьому процесі і зберегти для себе відкритим вікно можливостей «і допускає, що тепер» до нас в Україну можуть приїжджати делегації, комісії, представники для вивчення питання, яке може розглядатися дуже довго – до тих пір, поки в результаті будь-яких об’єктивних обставин ми в Україні не знайдемо спільного рішення, яке з одного боку вирішить проблему розколу, а з іншого боку не призведе до розколу між Помісними Православними Церквами».

За матеріалами: risu.org.uawww.religion.in.ua