У львівській галереї «ІконАрт» триває виставка Ольги Кравченко «Садок едемський коло хати»

ІкониЛьвівська мисткиня Оля Кравченко виставила у галереї «ІконАрт» левкасні роботи.

З одного боку мисткиня звертається до українського іконопису, з іншого – до популярної культури. Направду, у низці ікон художниці бачимо неовізантизм – переосмислення візантійської художньої системи в побудові композиції, її елементів, колірних площин. Триватиме експозиція до 5 червня.

Тема Едемського саду зродилася тоді, коли вони з чоловіком придбали хатинку-мрію на Бродівщині. Там і відкрила собі маленькі радощі життя: у кожній травичці, у кожній тваринці. Тепер ці сюжети відображає на левкасній дошці.

Нещодавно біля тієї хатинки-щастя Оля влаштувала собі незвичне весілля з відкритим шатром. І ця мить – теж у її роботах, на диптиху з Адамом та Євою. А поруч ― змій. Однак на левкасі насправді сучасність, яка лише перегукується з іконописом.

«До прикладу, диптих «Наречені», де Адам та Єва – це перегукування з нашим весіллям. А змія ми напередодні одруження, коли порядкували в саду, знайшли. Це був дуже-дуже великий вуж. Я ще таких великих не бачила. Тому і намалювала його», ― пояснила Оля Кравченко.

Олю, дитину міста, так надихає недоторкана природа, що свій Едем вона намалювала лише за два місяці. І її рай – у кожній дрібничці, навіть в горнятку чаю: «Я сиділа за столом, їла-пила. А на столі стояло моє жовте горнятко, з якого я пила чай. А коли я в нього заглянула ― там така краса! Відбилася в чаї черешня, що над столом росте, а її гілки створювали цікаве плетиво у цьому горнятку».

За матеріалами: zaxid.neticonart.com.ua