У Львівській православній богословській академії ПЦУ презентували збірку проповідей ігумена Кіпріана (Лозинського)

31 жовтня 2022 року, в день пам’яті святого апостола і євангелиста Луки, у Львівській православній богословській академії ПЦУ відбулась презентація книги проповідей декана богословського факультету, намісника Іоано-Золотоустівського чоловічого монастиря ігумена Кіпріана (Лозинського) «І впало зерно…»
 
До книги увійшли вибрані проповіді о. ігумена, виголошені на амвоні академічного храму свят. Іоана Золотоустого у 2017-2020 роках.
 
Участь у презентації взяв Митрополит Львівський і Сокальський ПЦУ Димитрій (Рудюк), ректор ЛПБА професор прот. Ярослав Ощудляк, перший проректор ЛПБА прот. Михайло Сивак, начальник управління в справах релігій та національностей ЛОВА Василь Дорош, директор Львівського ліцею №37 Володимир Оверко, гість зі Слобожанщини – єпископ Харківський і Богодухівський Митрофан (Бутинський), спільнота викладачів та студентів ЛПБА.
 
Представляючи книгу, її автор зазначив: «Не всі можуть прийти в храм і послухати повчання на євангельське слово, тому я вирішив матеріалізувати на папері проповідницьке слово, щоб кожне серце ставало ґрунтом для Божого зерна». Отець Кіпріян наголосив – галицьке духовенство завжди славилось своєю любов’ю до проповідництва, про що говорить у своїх спогадах професор Київської Академії Ф. Тітов.
 
Автор подякував Богові за можливість стояти біля святого престолу і проповідувати Євангеліє, також митрополиту Димитрію за благословення та підтримку у виданні цієї книги, студентам Академії, які розшифровували проповіді з аудіозаписів та усім, хто надихає його і допомагає звершувати священниче служіння. Окрему вдячність висловив програмі «Діалог» та Центру міжрелігійного та міжконфесійного діалогу «Лібертас», які долучились до видання книги.
 
Збірка проповідей отця Кіпріана є першою книгою, яку видало новостворене офіційне видавництво Львівсько-Сокальської єпархії ПЦУ «Град Лева».