У Львівській православній богословській академії відзначили 140-ліття з дня народження композитора Олександра Кошиця

12063451_1023613751024173_5816882478980666845_n27 жовтня у Львівській православній богословській академії відбувся вечір пам’яті, присвячений 140-літтю з дня народження великого українського композитора Олександра Кошиця. Захід, організований кафедрою суспільно-гуманітарних наук, проходив під керівництвом регента академічного хору Любові Кобилецької та викладача церковного співу Оксани Кудовби.

Розпочався вечір зі вступного слова Оксани Кудовби, у якому вона розповіла про багату і колоритну творчу спадщину композитора, про його незаслужене невизнання в час радянської окупації та про щиру любов до України.

Ведучий пам’ятного вечора, студент 2 курсу ЛПБА Богдан Грох, розповів про життєвий шлях і нелегку долю митця. Доповідь ведучого збагачували чудовими церковними піснеспівами в авторстві Олександра Кошиця квартет викладачів ЛПБА (прот. Назарій Лозинський, Кобилецька Любов, Кудовба Оксана та Костів Олег) та хор ЛПБА під керівництвом Л.Кобилецької.

Тексти спогадів композитора читав студент 2 курсу Нестор Лемешко.

Студенти 3 курсу Любомир Кудовба та 2 курсу Любомир Гутовський зачитали спогади про хорові колективи, якими керував О.Кошиць, про їх майстерність, професійність та про самого композитора і диригента.

Після основної доповіді учасники вечора переглянули документальний фільм з проф. А.Авдієвським, у якому він розповідає про О.Кошиця і ділиться враженнями про професіоналізм генія музики.

IMGP2961На завершення отець ректор прот. Ярослав Ощудляк поділився своїми спогадами про навчання в школі, де він брав участь у діяльності шкільних музичних гуртків, про студентські роки, коли мав можливість молитись на могилах відомих українських композиторів у Санкт-Петербурзі, розповів про деякі цікаві моменти зі “Спогадів” Олександра Кошиця, подякував усім за працю, висловив ідеї нових проектів та планів. На останок отець ректор привітав завідувача канцелярії, благочинного академічно храму прот. Назарія Лозинського та студентів, які носять ім’я мч. Назарія Римлянина із іменинами та виголосив многоліття організаторам вечора.

За матеріалами: lpba.org.ua