У Львівському музеї історії релігії презентують виставку «Мати милосердя» присвячену матерям захисників України

1302949320Сьогодні, 25 грудня, у приміщенні Львівського музею історії релігії (площа Музейна, 1) о 16.00 год. відбудеться урочисте відкриття виставки «Мати милосердя». Виставка працюватиме до 15 лютого 2015 року.

На виставці представлять понад 40 Богородичних ікон XVI–XХ століть. Це найпоширеніші та найулюбленіші іконописні образи в Україні. Серед них ікони Божої Матері трьох основних типів – «Провідниця» (Одигітрія), «Умиління» (Елеуса), «Молитвениця» (Оранта, Знамення, Велика Панагія). Є й інші типи зображень.

З образом Богородиці український народ пов’язував свої надії на краще життя, приписував йому чудодійну силу. Люди вважають Богородицю Небесною Заступницею перед Богом, її допомога є найдієвішою, оскільки її Син не може відмовити Матері.

Богоматір на іконах сумує, але сум той різний: то скорботний, то світлий, проте завжди притаманний душевній ясності, мудрості і великій духовній силі. На деяких іконах Богородиця вказує на Христа, на інших – ніжно пригортає Сина до себе або легко підтримує Його — Вона завжди сповнена благодаті, поклоняється своєму Дитяті і покірливо схиляється перед неминучістю жертви.

Виставку підготовлено спільно з Музеєм сакрального мистецтва Львівської архиєпархії УГКЦ імені отця Антона Петрушевича. Це вже шоста спільна виставка, створена в рамках циклу «Різдвяні зустрічі».

За матеріалами: www.museum.lviv.ua