У львівських школах тривають майстер-класи з розпису писанок

Напередодні Великодніх свят у всіх навчальних закладах Львова учні та вихованці беруть активну участь у майстер-класах з розпису писанок. Сьогодні такий майстер-клас для учнів 2 класу у школі №53 відвідав міський голова Львова Андрій Садовий. Під час спілкування з дітками мер запропонував їм намалювати писанку з логотипом міста – 5 вежами. Кращим виконавцям такої писанки мер обіцяв зустріч в Ратуші і пригощання.

«Кожного дня я приходжу з роботи – всі малі сидять і малюють писанки. Технологія класична, старовинна, виходить дуже красиво. В нас кошиків багато, дітей багато і має бути багато красивих писанок. Дуже втішений, коли побачив, що роблять діти в школі. Технологія не змінюється. Але є також унікальні писанки, де використана різна технологія. Це унікальне мистецтво», – розповів Андрій Садовий, міський голова Львова.

В СЗШ №53 для учнів 1-4 класів було проведено такі майстер-класи: «Писанка з матусею», «Одноколірна писанка із символом Сонця» за участю народної майстрині України, директора БДЮТ Шевченківського району Ірини Гнилякевич, «Розпиши свою писанку», «Ошатна писанка – окраса Великодня» за участю майстрів М. Іванішин, І. Вабрикович, майстер-клас з виготовлення яйця-мотанки, який проводила художниця Г. Константюк.

«Ми працюємо з дітками, починаючи з першого до четвертого класу. Починаємо з найпростішого, з одноколірної писанки і до четвертого класу ми з дітками пишемо перед Великоднем практично у кожному класі писанки.

Це дуже приємно, що наше молоде покоління цікавлять наші традиції. І чим більше ми про них знаємо і вміємо це правильно робити, тим ми маємо право бути гідними українцями і бути достойними цієї справи», – відзначила Ірина Гнилякевич, народна майстриня України, керівник гуртка з писанкарства.

Під час цих заходів діти дізнались про історію писанки, чим вона відрізняється від крашанки, дряпанки, крапанки. А також ознайомились із технікою виконання цього виробу. З давніх-давен батьки дарували писанки дітям, дівчата – хлопцям, господині – дорогим гостям. Народ вірив у те, що людина, яка виготовила писанку, ніколи не зможе чинити зла.

Окрім цього, в СЗШ №53 впродовж року організовується ряд майстер-класів на різноманітну тематику із залученням видатних митців та культурних діячів сучасного мистецтва, а саме:

– малювання на воді – техніка Ебру, проведений художницею Колдовською Юлією Михайлівною;
– на базі ТзОВ «Барком» приготування обрядового хліба – калити,
– розмальовування різдвяних миколайчиків під девізом «Твори добро», проведений художницею з майстерні пряників – медяників «Юрашки»;
– виготовлення медового пряника «Миколайчика»;
– виготовлення Різдвяних  «Павуків» провела майстриня Іванішин М.;
– виготовлення новорічної іграшки від Наталії Сидор, молодшого наукового працівника Художньо-меморіального музею ім. І. Труша.

«Практично у кожній львівській школі проводяться майстер-класи із писанкарства. Тому що це наша традиція, наша історія, звичаї наших батьків. Окрім того, школярі міста Львова долучилися до акції «Львів Великодній». Починаючи із 12.30 год. сьогодні найбільші площі і проспекти міста Львова, зокрема дерева, прикрашали писанками, які виготовили школярі. Ці дерева будуть прикрашені впродовж усіх Великодніх свят. А у театрі для дітей та юнацтва відбувся конкурс інсталяцій «Львівська писанка». Найкращі роботи будуть розміщені у громадському просторі міста Львова», – зазначила Зоряна Довганик, в.о. начальника управління освіти ЛМР.

Також в рамках загальноміського проекту «Великодній Львів» відкрилася виставка найкращих дитячих писанок в громадському просторі нашого міста, а саме: на пр. Шевченка, на пл. біля гімназії ім. В. Симоненка, на пл. Петрушевича, на пр. Червоної Калини, на просп. В. Чорновола. Експонуватиметься виставка впродовж Великодніх свят.

За матеріалами: city-adm.lviv.ua