У Львові до Дня Незалежності запускають екскурсію перейменованими вулицями

До Дня Незалежності України Центр туристичної інформації розробив новий екскурсійний маршрут перейменованими вулицями та просторами Львова. Львів’яни та гості міста зможуть ближче познайомитися із непересічними для Львова особистостями, на честь яких було названо 5 вулиць. Про це інформує Львівська міська рада. 

«Одним з основних інструментів роботи працівників туристично-інформаційних центрів є карта, на якій вони показують відвідувачам, де знаходяться ті чи інші туристичні об’єкти, простори, сквери. Вони називають гостям нові назви вулиць і не всі розуміють, де це. Кожен львів’янин зараз вивчає для себе нові найменування вулиць і намагається асоціювати місто з ними. Відтак виникла ідея дослідити історії людей, в честь яких переназвали деякі вулиці, і запропонувати мешканцям та гостям міста прогулятись цим маршрутом», – розповіла Христина Лебедь, керівниця управління туризму Львова.

Новий екскурсійний маршрут розробив працівник Центру туристичної інформації, історик та екскурсовод Євген Гулюк.

«День Незалежності – завжди чудова нагода краще познайомитися з собою! В Україні почали очищати публічний простір від отруйних рудиментів колоніального та комуністичного минулого. Детоксикація суспільного організму відбувається і на рівні назв вулиць, площ та громадських просторів. Упродовж останнього року у Львові багато зробили в цьому напрямку. Відтак запрошуємо на прогулянку містом, де головні акценти будуть саме на перейменованих локаціях. Поговоримо про назви площ та вулиць, непересічних місцевих мешканців та цікавинки з їхнього життя. Маршрут пролягатиме між вулицями Тараса Бобанича та Юрія Руфа», – зазначає екскурсовод.

Екскурсійний маршрут пролягає через такі вулиці: сквер НТШ – сквер Іваничука – вулиця Тараса Бобанича «Хаммера» (раніше Короленка) – вулиця Ігоря Дашка (Філатова) – вулиця Патріарха  Димитрія Яреми (Чехова) – Сквер Панчишина – вулиця Юрія Руфа (Некрасова). Маршрут складено саме цими вулицями, тому що вони є комфортними для однієї комплексної пішохідної прогулянки, однак у Центрі туристичної інформації запевняють, що будуть працювати над створенням і нових екскурсій, які охоплюватимуть й інші перейменовні вулицями.

Перша екскурсія цим маршрутом відбудеться вже завтра, 23 серпня, о 9:00. Місце зустрічі – Львівський туристичний офіс, вул. Руська 20. Тривалість екскурсії – орієнтовно 1.5 години.

Екскурсія безкоштовна, однак потрібно попередньо зареєструватися:  https://docs.google.com/forms/d/1VBZSVLyJHfvZzFl7rCIcnoeAX41x93AOzFlfytqk8RY/edit

Нагадаємо, в рамках деколонізації у Львівській міській територіальній громаді протягом минулих років перейменували 53 вулиці. Деякі з них тепер носять імена видатних релігійних діячів, зокрема Глави УГКЦ Блаженнішого Любомира (Гузара) та Патріарха Православної Церкви Димитрія (Яреми). Раніше частину вулиці Хуторівка було названо на честь святого Івана Павла ІІ