У Львові наступного року проведуть конференцію Європейського товариства католицького богослов’я

1foto-1-malta-1-19-22 лютого на Мальті відбувалася міжнародна конференція та засідання Ради директорів Європейського товариства католицького богослов’я (далі – ЄТКБ, англійською: ESCT). Україну на цьому форумі представляв Президент української філії ЄТКБ, декан філософсько-богословського факультету УКУ д-н Роман Завійський.

Декан Роман Завійський запропонував провести наступну щорічну конференцію ЄКТБ у березні 2016 року у Львові, щоби допомогти молодому українському богослов’ю та солідаризуватися з українцями у складних обставинах зовнішньої агресії.

Як сказав о. професор Мартін Лінтнер, Президент ЄТКБ, у цьому є важливий екуменічний і миротворчий сенс: «Наше товариство прагне докласти зусиль, щоб усі християнські конфесії, зокрема в багатоконфесійній Україні, спільно протистояли війні і були носіями миру, злагоди і справедливості. До цього нас спонукає сучасний розвиток подій в Україні і наша співпраця з так званим Ґрацьким процесом («Grazer Prozess» – рух, який виник з ініціативи богословського факультету в австрійському місті Ґрац і полягає у сприянні екуменічній співпраці богословських факультетів усіх християнських Церков в Європі)».

Довідка:

ESCT (European Society for Catholic Theology) – заснована у 1989 році організація, що об’єднує європейських католицьких богословів – мирян і духовних осіб – які працюють у богословських інститутах, університетах, академіях, семінаріях, церковних та світських навчальних закладах. Асоціація вже має регіональні представництва у дев’ятнадцяти країнах Європи. Метою організації є зміцнення богослов’я як академічної дисципліни, служіння як Церкві, так і суспільству через підтримку своїх членів та активний пошук відповідей на виклики, що постають перед християнською вірою та сучасною європейською культурою.