У Львові невідомі обікрали парафіяльну каплицю св. Луїджі Оріоне

1200px-Церква_святого_Луїджі_Оріоне_(Львів)У понеділок, 2 жовтня 2017 року, з парафіяльної каплиці св. Луїджі Оріоне (м. Львів, вул. Лінкольна, 12) в період між 14.00 год. та 18.00 год. невідомими було викрадено з престолу кивот, що містив в собі невелику кількість освячених Євхаристійних Частиць, призначених для уділення Святого Причастя хворим парафії.

Цей кивот являє собою зміцнену металеву скриньку в формі куба, вагою приблизно 10 кг, що містилася всередині просторішої дерев’яної обудови. Кивот, як і завжди, було замкнено на ключ, що зберігається в іншому місці, і якого зловмисники не знайшли.

«Осіб, що вчинили цей несвідомий або свідомий акт зневаги Пресвятого Таїнства, поки що встановити не вдалося. Особливої уваги заслуговує моральна складова цього злочину. Не кажучи про те, що крадіжка — сама по собі є смертним гріхом, а будь-яке, навіть дрібне, обкрадання храму є зневагою святості цього місця, тим більшою стає провина, коли посягається на найсвятіше — Пресвяту Євхаристію, в Якій Господь робить себе беззахисним і довірливим заручником любові до людей.  Відразу ж після виявлення злочину було повідомлено відповідну церковну владу та викликано поліцію, якій надано всі можливі матеріали справи. Будемо сподіватися, що в цьому випадку призначені слідчі докладуть всіх зусиль, щоби така резонансна справа була швидко розкрита», – наголошує о. Юрій Блажиєвський, парох парафії Божого Провидіння УГКЦ, до якої належить згаданий храм.

Також о. Юрій наголосив, що обставини скоєння злочину наштовхують на думку, що грабіжники вчинили крадіжку, скоріш за все, лише з метою збагачення, не усвідомлюючи, що могло би міститися в кивоті; на глибоко сподівається, що усвідомлення скоєного порушить їхні серця до щирого розкаяння і недопущення святотатства.

Отець просить всіх повідомляти будь-яку інформацію, що могла би стосуватися справи. А також закликає всіх до посиленої молитви за навернення злочинців та винагородження святотатського вчинку перед обличчям Всемилостивого Господа.