У Львові освятили камінь для будівництва церкви в пам’ять полеглим у Афганістані (Фоторепортаж)

Сьогодні, 15 лютого, у місті відбулися урочистості з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та виводу військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан.

Заходи розпочалися урочистою ходою за маршрутом: площа Є. Петрушевича – вул. Саксаганського – просп. Т. Шевченка – просп. Свободи – вул. В. Чорновола – вул. Під Дубом – пам’ятний знак «Громадянам Львівщини, полеглим в Афганістані в 1979- 1989 рр.», що на вул. Батуринській.

Опісля відбулося урочисте покладання квітів до пам’ятного знаку «Громадянам Львівщини, полеглим в Афганістані в 1979-1989 рр.». Священнослужителі різних конфесій відправили екуменічну панахиду, яку очолив владика Ігор, Архиєпископ і Митрополит Львівський УГКЦ.

Також владика Ігор освятив хрест та камінь церкви, яку збудують неподалік пам’ятного знаку. Храм присвячують Стрітенню Гсоподньому і Собору св. архистратига Михаїла та інших бесплотних сил.

Після молитви біля пам’ятного знаку відбулося громадське віче.

«Війна завершується тоді, коли з почестями хоронять останнього воїна, який брав в ній участь. Щороку ми збираємось тут разом, щороку ми маємо надію, що завтра буде краще. Не є так сьогодні. На превеликий жаль, ми маємо двійні-трійні стандарти. Ми згадуємо тих наших земляків, які віддали своє життя в Афганістані, ми сьогодні згадуємо тих хлопців, які загинули на Майдані, які вмирають на війні, україно-російській. Я би хотів, що ми так це називали, бо це ніяке не АТО. Треба говорити правду. Якщо би були правдиві накази, правдива ситуацію, можливо, не було б такої біди. Часто питають, а коли це закінчиться. Коли рівень життя українців буде в два-три рази вищий, ніж в Росії і інших країнах. Тому у владі повинні бути люди, які повинні працювати для людей. Ви, афганці, завжди перші. Дякую за те, що ви завжди говорите правду, подобається вона комусь чи ні. Низький вам уклін», – зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.

Фото: Валентина Євтушок