У Львові освятили перший в Україні храм на честь митрополита Рафаїла (Заборовського)

9 листопада 2023 року митрополит Львівський і Сокальський Димитрій (Рудюк) освятив перший в Україні храм на честь новоканонізованого українського святого – святителя Рафаїла (Заборовського), митрополита Київського. Освячений храм розташований на території Львівської православної богословської академії, і буде домовим храмом її студентів.

Про це академія повідомляє на своїй сторінці у соцмережі «Фейсбук».

У храмі також зберігається ікона святителя Рафаїла з частичкою його чесних мощей, яку написав насельник Іоано-Золотоустівського чоловічого монастиря ієромонах Никон, а ще – копія чудотворної Іверської ікони Богородиці з Іверського монастиря на Афоні.

Цього ж дня в стінах Львівської православної богословської академії відбулася VI Міжнародна наукова конференція «Християнська сакральна традиція: віра, духовність, мистецтво» під модеруванням першого проректора ЛПБА прот. Михайла Сивака, до якої долучилися науковці з різних міст України та Польщі. Взяв участь у конференції та виступив із доповіддю про святителя Рафаїла (Заборовського) також професор ЛПБА митрополит Димитрій (Рудюк).

Фото: Фейсбук-сторінка ЛПБА

Канонізацію українського святого – Митрополита Київського, Галицького і всієї Малої Русі Рафаїла (Заборовського) – було проголошено під час Помісного Собору Православної церкви України 27 липня 2023 року. Митрополит Рафаїл – український церковний, громадський та освітній діяч, відомий, зокрема, розбудовою Києво-Могилянської Академії, а також Лаврського і Софійського комплексів. На території останнього був похований; у радянський час його мощі вилучили з гробниці, але їх дивом було врятовано. У 2022 році була створена комісія з канонізації митрополита, що завершилася успішним рішенням, а день пам’яті святителя Рафаїла Православна церква України відзначає 22 жовтня.

Православна богословська академія у Львові розташована в будівлі колишнього римо-католицького жіночного монастиря францисканок, який був збудований упродовж 1877-1888 рр.