У Львові Папський Нунцій і Митрополит Львівський РКЦ провели Святвечір з бездомними

Вже декілька років поспіль у Львові,  24 грудня,  організовують різдвяну трапезу в Будинку для чоловіків-безхатченків, що розташований на вулиці Гетьмана Мазепи, 48. Притулок діє під опікою Братів-Альбертинців. Традиційно з візитом приїхали Архієпископ Мечислав Мокшицький, директор Карітас-Спес Львівської Архідієцезії о. В’ячеслав Дорош та настоятель храму Матері Божої Неустанної Помочі о. Микола Ліпітак CR. Уперше приймали гостя – Апостольського нунція в Україні  Вісвальдаса Кульбокаса. 

Очолив святкову спільну молитву Апостольський нунцій архиєпископ Вісвальдас Кульбокас, який виступив з проповіддю у каплиці і благословив присутніх.  Митрополит Мечислав також привітав львів’ян, що проживають у притулку. Опісля присутнім роздали освячені облатки, тонкі коржики із зображенням Діви Марії з немовлям Ісусом та Вифлеємською зіркою. За традицією кожен ділився одне з одним шматком своєї облатки у знак примирення та любові. 

Сьогодні у будинку проживають до 45 чоловіків у скрутному становищі. До карантину, як говорять брати-альбертинці, до святкової вечері долучалися бідні, які не мешкають в притулку. Однак цьогоріч ситуація змінилась через карантинні обмеження. 

“Традиційно на Різдво всі об’єднуються за родинним столом. Відтак і ми намагаємось відтворити домашній затишок для бідних. І цим нагадуємо, що  Христос народився у бідності, не маючи ні комфорту, ні житла”, – ділиться брат-альбертинець Максиміліан.

 

Опісля молитви святкову трапезу мешканці будинку розділили разом з гостями. Опісля митрополит вручив кожному маленький подарунок. 

Підготувала Наталя Стареправо