«Вільгельм де Фріс мав відвагу писати правду про Церкву» – о. д-р Іван Дацького під час презентації книги у Львові

12033104_815912555193285_583301087718137475_nУ середу, 30 вересня, під час VIII Екуменічного соціального тижня у Гарнізонному храмі свв. апп. Петра і Павла відбулася презентація книги Вільгельма де Фріса «Рим і Патріархати Сходу».

«Автор цієї книги представляє історію такою, якою вона була. Сьогоднішній стан є набагато кращим, тому ми маємо дивитися в майбутнє. Незважаючи на всі труднощі, Церква існує і буде існувати, попри людський фактор», – вважає ректор Українського католицького університету о. Богдан Прах щодо стосунків Риму із Східними церквами.

Однак у праці описується не лише розвиток і особливості взаємин, а й згадуються давні патріархати та унії.

За словами проректора із програмного розвитку УКУ – професора Олега Турія, нам треба пізнавати себе та інших, щоб з любов’ю творити Церкву, нам потрібно працювати спільно і тільки тоді ми навчимося цінувати себе.

Президент Інституту екуменічних студій о. д-р Іван Дацько зазначив, що ця праця не є лише богословською та екуменічною, а найперше вона – історична, в цьому полягає її найбільша вартість.

«Вільгельм де Фріс мав відвагу писати правду про Церкву. Писав з великої любові до Церкви, розумів усі кривди, які відбувалися, і тим самим говорив – «пробачте». Поняття «православний» та «католицький» не протирічать, а взаємодоповнюють одне одного, а доповнювати не означає бути однаковими» – переконаний о. д-р Іван Дацько.

Зазначимо, що українське видання книги є результатом співпраці двох видавництв: Свічадо та видавництва УКУ. Вартість книги 180 грн.