У Львові презентували мистецьку книгу «Страсті Христові»

Вчора, 19 червня 2018 року, у Храмі Пресвятої Євхаристії у Львові, презентували мистецьку книгу «Страсті Христові» канадського художника українського походження Василя Курилика. Василь Курилик — єдиний митець, котрий вірш за віршем проілюстрував Страсті Христові за Євангелієм від Матея. Серія складається зi 160 творів.

Автор ідеї публікації книги — мистецтвознавець, доктор Христина Береговська. До реалізації задуму долучився Інститут екуменічних студій Українського католицького університету.

«Страсті Христові – це вершина сакрального мистецтва Василя Курилика. І це будо для нього найрідніше і те, за що він найбільше вболівав. Він мріяв, щоб Страсті Христові побачили в Україні. Василь Курилик створював мистецтво заради моралі і вірив те, що його мистецтво допоможе кожному з нас у свій спосіб пізнати Бога, пізнати його красу», – зауважила Христина Береговська.

Кожна із полотен має своє мистецьке трактування подій та художнє переосмислення. Видання «Страсті Христові» є першою книгою про мистецтво Курилика в Україні. Книгу публікують чотирма мовами — українською, англійською, французькою та іспанською.

“Василь Курилик був справжнім пророком-художником. І те, що його так хвилювала оця картина страстей Христових, це також не випадково. Він створив ці картини, подарував їх нам та світові для того, щоб ми замислились, що боротьба триває. І остання боротьба, яка буде у цьому світі, це буде боротьба Бога із дияволом за людину, за кожного із нас. Слава Ісусу Христу і слава Україні”, – наголосив Високопреосвященний митрополит Львівський і Сокальський Димитрій УПЦ КП.

“Своєю творчістю Василь Курилик показав нам, як за допомогою мистецтва ми можемо пізнати Бога. Це великий дар, велике розуміння духовності та людської душі, яка нерозривно пов’язана із Господом. Дякую всім організаторам презентації, а особливо Інституту Екуменічних Студій Українського Католицького Університету за запрошення взяти участь у цьому надзвичайному заході”, – зазначив Архієпископ Мечислав Мокшицький РКЦ.

“Ця книга – це велике свідчення канадійського українця, великий мистецький здобуток. Це не просто творчість, це життя людини, яка також несла свої хрести. Хотілося б, щоб якомога більше українців дізнались про Василя Курилика, істинного патріота, талановитого митця і доброго та вірного християнина”, – розповів о. д-р Іван Дацько, президент Інституту екуменічних студій УКУ.

Зазначимо, що Василь Курилик народився у родині фермерів-емігрантів (діди якого походили з Буковини) 3 березня 1927 році в штаті Альберта. Навчався і творив у різних мистецьких середовищах Канади, Мексики і Великої Британії.

За матеріалами “leopolis.news”