У Львові презентуватимуть диск піснеспівів Божественної Літургії на основі українських Ірмологіонів XVII – XIX ст.

25520194_10155273527312992_2123129188_nУ п’ятницю, 22 грудня 2017 року, о 18:30 год., у Львові відбудеться презентація диску літургійного співу «Тебе оспівуємо» у виконанні львівського молодіжного хору «Етерія». Диск, який презентують, є вже шостим у серії «Традиція українського церковного співу». Він містить унікальні піснеспіви Божественної Літургії, зібрані з українських пісенних джерел XVII–XIX ст. – нотолінійних Ірмологіонів.

Презентація відбудеться у храмі блаженного о. Климентія Шептицького (вул. Кривоноса, 1 ) і розпочнеться вечірнею, після якої хор «Етерія» заспіває декілька творів з диску, а Максим Тимо, упорядник піснеспівів Літургії, розповість детальніше про духовно-мистецький вимір літургійного співу та ідею цього аудіозапису.

У програмі:

18:30 – вечірня, хор «Етерія”.

19:15 – кілька творів з диску «Тебе оспівуємо», хор «Етерія».

19:35 – слово від Максима Тимо, упорядника піснеспівів.

20:00 – теплий чай для усіх присутніх.

Праця над випуском диску «Тебе оспівуємо» тривала понад рік часу і розпочалась з підбору та  музичної адаптації нот Максимом Тимо. Молодіжний хор «Етерія» вивчив і записав всі основні частини Божественної Літургії у храмі Стрітення Господнього УКУ.

Метою видання цього диску є відновлення та оживлення української традиції літургійного співу.

Прослухати аудіо запис одного з піснеспівів можна ТУТ

Довідка про проект:

«Традиція українського церковного співу» це проект Патріаршої Літургійної Комісії УГКЦ, який має на меті відродження та розвиток літургійного співу в Україні. Від часу заснування проекту у 2012 році світ побачили 6 аудіо видань літургійного співу, а також відео, аудіо та нотні дидактичні матеріали.