У Львові проголосили десятиліття праведного Митрополита Андрея

Сьогодні на сесії Львівської міської ради депутати проголосували за проголошення 2022-2031 років десятиліття дослідження і промоції постаті Андрея Шептицького. “За” проголосувало 58 депутатів. Ініціатори сподіваються, що це стане кроком до подальшого проголошення у майбутньому праведного Митрополита Андрея патроном міста Львова.

Як зазначив капелан Львівської міської ради о. Павло Дроздяк,  важливо, щоб популяризація постаті Владики Андрея відбувалася не лише на церковному, але на загальноміському рівні. Саме тому, ця ухвала є дуже на часі.

“”Насправді по питанню праведного Митрополита Андрея дискутувати багато непотрібно.  Однак, коли мова йде про популяризацію Митрополита Андрея то іноді  ми зустрічаємося з тим, що мовляв це потрібно лише Церкві. Саме тому ми хочемо і виступаємо з ініціативою, щоб ця популяризація праведного Митрополита Андрея була на загальноміському рівні. Адже ті ідеї,які висловлював Митрополит Андрей стосуються кожного з нас і сучасності зокрема. Важливо, щоб місто говорило про праведного Митрополита Андрея. Якщо ми свідчимо, що він є нашим Мойесєм і нашим святцем, то маємо працювати над тим, щоб його постать була пошанована на відповідному рівні”.

Водночас, міський голова Львова Андрій Садовий підкреслив, що є твердий намір проголосити Митрополита Андрея патроном Львова. Але на це потрібен час, а також потужна популяризація його постаті. 

“Маємо твердий намір, щоб проголосити Митрополита Андрея патроном Львова. Але на це потрібен час. Важливо щоб ми пізнали його не лише як Главу УГКЦ, людину, яка мала безліч талантів. На моє переконання за час існування міста ми мали два велетні – це король Данило і Митрополит Андрей. Тому наступні 10 років дадуть нам цей шанс. Ми підготуємо програму промоції, просвітництва. Прошу до цього поставитися дуже серйозно”, – закцентував міський голова.

Натомість директор департаменту “Адміністрація міського голови” і депутат Львівської міської ради Євген Бойко наголосив, що відчуває велику вдячність відносно всіх голів фракцій, які виступали авторами цієї ухвали.

“Вірю, що ми зможемо напраюцвати концептуальні речі і запровадити їх у дію. Що стосується самої структури ухвали, то вона визначає три пункти: про проголошення наступних 10 років роками промоції Шептицького, другий пункт визначає підготувати ряд заходів і запровадити їх у дії”.